McGregor lepszy od Gołowkina i Alvareza!

Sporty walki

Conor McGregor (19-3, 17 KO, 1 SUB), mistrz kategorii piórkowej UFC, zdobył nagrodę ESPY w kategorii "Najlepszy wojownik" za 2015 rok. Irlandczyk wyprzedził w zestawieniu m.in. pięściarzy Gennadija Gołowkina (35-0, 32 KO) oraz Saula Alvareza (47-1-1, 33 KO).

Conor McGregor w plebiscycie ESPY został wybrany najlepszym zawodnikiem rywalizującym w sportach walki. Irlandczyk w zeszłym roku zapisał na swoim koncie zwycięstwa z Dennisem Siverem, Chadem Mendesem, a w grudniu 2015 roku w spektakularny sposób na gali UFC 196 znokautował Jose Aldo i zdobył pas mistrzowski UFC w kategorii piórkowej.

Giennadij Gołowkin, podobnie jak McGregor, stoczył trzy zwycięskie pojedynki: z Martinem Murrayem, Willie Monroe Jr oraz Davidem Lemieux. Alvarez natomiast pokonał Jamesa Kirklanda oraz Miguela Cotto.

Conor McGregor zajął także drugie miejsce w kategorii "Największe odkrycie". Przed Irlandczykiem w zestawieniu znalazł się tylko Jake Arrieta, baseballista grający w Chicago Cubs na pozycji miotacza. W kategorii "Niespodzianka roku" triumfowała natomiast Holly Holm, która w zeszłym roku na gali UFC 193 niespodziewanie pokonała Rondę Rousey i zdobyła pas mistrzowski w kategorii koguciej.

Nagrody ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) przyznawane są corocznie od 1993 roku. W kategorii "Najlepszy Wojownik" w zeszłym roku po raz pierwszy w historii triumfowała kobieta - Ronda Rousey. Najwięcej zwycięstw w plebiscycie ESPY i kategorii najlepszego zawodnika rywalizującego w sportach walki ma Floyd Mayweather, który wygrał aż aż sześciokrotnie.