Tour de Pologne: W stawce pozostało jedynie stu kolarzy

Inne
Tour de Pologne: W stawce pozostało jedynie stu kolarzy
fot. PAP

Stu kolarzy ukończyło piąty, rozgrywany w bardzo trudnych warunkach etap Tour de Pologne z Wieliczki do Zakopanego. Wycofało się aż 86, w tym dotychczasowy lider wyścigu Kolumbijczyk Fernando Gaviria oraz 11 Polaków.

Nie wytrzymali jazdy w chłodzie i deszczu albo zeszli z trasy wskutek kraks m.in. Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Marcin Białobłocki (One Pro Cycling), który nie będzie miał w poniedziałek szansy pokazania się kibicom w jeździe indywidualnej na czas w Krakowie. Przed rokiem ścigający się głównie w Wielkiej Brytanii kolarz sensacyjnie wygrał tę próbę. W niedzielę na etapie wokół Bukowiny Tatrzańskiej może pojechać jeszcze 11 polskich kolarzy.

 

Największe straty poniosły dotychczas ekipy Etixx-Quick Step, Astana, IAM, reprezentacja Polski oraz One Pro Cycling – w tych drużynach pozostało tylko po dwóch zawodników.

 

Etap wygrał i został zdecydowanym liderem Belg Tim Wellens (Lotto Soudal). Najlepszy z Polaków, Paweł Cieślik zajmuje 18. miejsce ze stratą 12.07. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) jest 31., a Michał Kwiatkowski (Sky) – 32.

DZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie