W sopockich zmaganiach będzie uczestniczyć większość zawodników polskiej reprezentacji olimpijskiej, z takimi gwiazdami jak podwójny mistrz olimpijski Tomasz Majewski na czele. Wystąpią również medaliści zakończonych niedawno mistrzostw Europy w Amsterdamie, np. Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Joanna Linkiewicz (400m ppł) czy Karol Hoffman (trójskok).

 

Ozdobą zawodów powinien być bieg na 1000m kobiet, w którym zaprezentuje się złota medalistka amsterdamskich mistrzostw Europy, zawodniczka SKLA Sopot Angelika Cichocka. Mistrzyni będzie rywalizować m.in. z Joanną Jóźwik, Sofią Ennaoui i Danutą Urbanik. Jedną z atrakcji imprezy będą także biegi na 400m kobiet, w którym to wystąpią zawodniczki z eksportowej sztafety  4x400m, z Małgorzatą Hołub i Justyną Święty na czele.

 

Plan konkurencji:

 

kobiety:100m , 400m , 1000m (Bursztynowa Mila), 400mppł, trójskok, rzut oszczepem.

mężczyźni:100m , 200m, 3000m (Bursztynowa Mila), 400mppł, trójskok, skok wzwyż, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą.

 

Dla najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe. Memoriał Janusza Sidły jest organizowany od dwudziestu lat w Sopocie i jest hołdem dla zmarłego w 1993 roku najwybitniejszego polskiego oszczepnika.