Rio 2016: Włodarczyk ma wielki apetyt na sukces, Fajdek przeziębiony

Lekkoatletyka
Rio 2016: Włodarczyk ma wielki apetyt na sukces, Fajdek przeziębiony
fot. PAP/EPA

Rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk przyznała, że wszystko poświęciła przygotowaniom do igrzysk i ma wielki apetyt na sukces. W tej samej konkurencji Paweł Fajdek również celuje w złoto, mając nadzieję, że szybko wyleczy się z przeziębienia.

"Sukces w mistrzostwach Europy w Amsterdamie cieszy, także forma, którą wypracowałam ciężkimi treningami. Zbliżają się igrzyska, wierzę, że w Rio będzie jeszcze lepiej. Wszystko poświęciłam przygotowaniom do tej imprezy, więc mam wielki apetyt na sukces" - przyznała zawodniczka warszawskiej Skry podczas konferencji prasowej PKN Orlen „Ostatnia prosta na drodze do Rio 2016".

 

Dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem, złoty medalista ME Paweł Fajdek jest mocno przeziębiony, ale... "Nadal startuję, aby utrzymać formę. Katar - mam nadzieję - wyleczę do wylotu do Rio. Tam chcę rzucić jeszcze dalej niż w Holandii. Rekord Polski jest realny (83,98 m), ale do tego potrzeba jeszcze więcej dynamiki. Wszystko zależy od tego, jak wyjdzie ostatni obóz przygotowawczy w Spale" - powiedział zawodnik Agrosu Zamość.

 

Dyskobol Piotr Małachowski ma już medal olimpijski - srebrny z Pekinu (2008). Teraz celem jest złoty. "To będzie konkurs, w którym trzeba się bardzo zmobilizować, zebrać w sobie podczas eliminacji, później w finale i... już. Nie ma co rozmyślać, to trzeba wypracować. Ale prawda jest taka, że nie będzie się liczył rezultat. Do Rio wszyscy jadą tylko i wyłącznie po medal" - podkreślił mistrz Europy.

 

Dla kulomiota Tomasza Majewskiego igrzyska w Rio będą ostatnimi jako zawodnika. Złoty medalista z Pekinu 2008 i Londynu 2012 po Rio kończy karierę. Choć zdaje sobie sprawę, że nie jest kandydatem do miejsc na podium, to - jak przyznał - przy odrobinie szczęścia może o nie powalczyć.

 

"Mam, dzięki także sponsorowi, zapewnione dobre warunki przygotowań. Taka sytuacja, która daje spokój i pewność, ma kolosalny wpływ na jakość treningu. A to - co nie jest dla nikogo tajemnicą - przekłada się na wyniki. Chcę podziękować sponsorom za lata owocnej współpracy" - powiedział zawodnik AZS AWF Warszawa.

 

W grupie lekkoatletów, wspieranych przez Orlen, są także biegacze - Adam Kszczot (RKS Łódź) i Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL).

 

"Poprzednie igrzyska nie poszły całkiem po mojej myśli, ale to był bardzo pozytywny moment kariery, gdyż dał mi +kopa+ do dalszego działania. Sport, zwłaszcza indywidualny, jest bardzo wymierny. W Londynie dostrzegłem, jak jeszcze bardzo dużo mam do zrobienia. Zdobyłem niedawno złoto mistrzostw Europy, a w Rio także interesować mnie będzie tylko walka o medal" – podkreślił Kszczot.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze