Nietypowy prezent dla selekcjonera Islandii

Piłka nożna
Nietypowy prezent dla selekcjonera Islandii
fot. PAP

Szwedzki selekcjoner reprezentacji Islandii Lars Lagerbaeck otrzymał od federacji piłkarskiej KSI specjalny prezent podczas oficjalnego pożegnania po wygaśnięciu w lipcu kontraktu. Jest to obraz przedstawiający go z "ukradzionym" pucharem mistrzostw Europy.

Obraz przedstawia Lagerbaecka i Heimira Hallgrimmsona jak trzymając puchar UEFA i flagę Islandii uciekają przed goniącymi ich Joachimem Loewem, Vincentem del Bosque i Louisem van Gaalem.

 

Artysta Gunnar Juliusson, który namalował obraz na zamówienie KSI, udostępnił swoje dzieło na portalu Facebook. W rozmowie z dziennikiem "Visir" powiedział, że zamówienie otrzymał jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2016 i malował obraz w takt rozgrywania turnieju. "Była to wielka tajemnica do dnia pożegnania naszego wspaniałego selekcjonera" - wyjawił.

 

Podkreślił, że zlecenie było dla niego wielkim zaszczytem w tak historycznej chwili dla kraju. "Kończyłem obraz w euforii po wygranym meczu z Anglią (2:1) i dojściem Islandii do ćwierćfinału. Pozwoliłem sobie też domalować jeden szczególny detal, bardzo charakterystyczny dla naszego kraju, ptaszka maskonura, który leci nad naszymi bohaterami" - powiedział artysta.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze