Senat nie wniósł poprawek do nowelizacji ustawy o sporcie

Inne
Senat nie wniósł poprawek do nowelizacji ustawy o sporcie
fot. PAP

Senat w piątek nie wniósł poprawek do nowelizacji ustawy o sporcie. Celem zmian jest m.in. dostosowanie polskich przepisów do Światowego Kodeksu Antydopingowego. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Nowelizacja ma na celu uporządkowanie i uregulowanie krajowych rozwiązań w zakresie stanowienia i realizacji reguł dyscyplinarnych dotyczących dopingu w sporcie w sposób zgodny z zasadami Światowego Kodeksu Antydopingowego. Dotychczas postępowania w różny sposób były procedowane i rozstrzygane przez związki sportowe, teraz zajmie się tym Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

 

W nowych zapisach znalazło się także uznanie za czyn dopingowy współpracę sportowca z osobami, które wcześniej za doping zostały zawieszone lub skazane, w tym z trenerem czy osobą z personelu pomocniczego.

 

Ustawa przewiduje też zwiększenie nagród dla medalistów igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich i mistrzostw świata głuchych. Podstawę ustalenia wysokości nagrody pieniężnej stanowi kwota 2 300 złotych. Dotychczas wysokość nagrody nie mogła przekroczyć jej 14-krotności. Zgodnie z nowelizacją ma być to 35-krotność tej sumy. Oznacza to, że maksymalna wysokość nagrody pieniężnej przyznanej przez ministra sportu i turystyki wybitnym sportowcom wzrośnie z 32 200 do 80 500 złotych.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze