Rio 2016: Australijczycy jednak zamieszkają w wiosce olimpijskiej

Inne
Rio 2016: Australijczycy jednak zamieszkają w wiosce olimpijskiej
fot. PAP

Australijscy sportowcy jednak zamieszkają w wiosce olimpijskiej podczas igrzysk w Rio de Janeiro i od środy powinni się w niej meldować. W niedzielę informowano, że ze względu na złe warunki zawodnicy z tego kraju będą zakwaterowani gdzie indziej.

Szefowa misji Kitty Chiller podkreśliła wówczas, że mimo wielu jej uwag przekazywanych organizatorom i Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu (MKOl) nie udało się znaleźć rozwiązania problemów. Wśród nich wyliczała zapchane toalety, przeciekające rury i niezabezpieczone przewody elektryczne.

 

W poniedziałek zaznaczyła jednak, że w sprawie poczyniono "fantastyczne postępy" i australijscy sportowcy powinni zacząć wprowadzać się do wioski w środę.

 

Organizatorzy wydali też oświadczenie, w którym zapewnili, że kilka budynków w wiosce, co do których zgłaszane były krytyczne uwagi, zostanie poprawionych do końca tygodnia.

 

"Mamy 630 osób pracujących nad tym, by rozwiązać te kłopoty" - zapewnił dyrektor ds. komunikacji Mario Andrada.

 

Zastrzeżenia co do warunków, jakie panują w wiosce olimpijskiej, zgłaszały także inne reprezentacje. Pomysł zamieszkania poza tym terenem rozważają Argentyńczycy. Na bród i brak wody w toaletach narzekali m.in. przybyli na miejsce w niedzielę polscy wioślarze.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie