Dookoła Mazowsza: Rekordowa obsada 59. edycji

Inne
Dookoła Mazowsza: Rekordowa obsada 59. edycji
fot. PAP

Najliczniejszy od lat peleton wyruszy w środę na trasy kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza (kat. 2.2. UCI). Na liście startowej 59. już edycji imprezy znalazły się 24 sześcioosobowe ekipy, w tym dziesięć zagranicznych.

Na starcie staną praktycznie wszystkie polskie grupy kolarskie, zarówno zawodowe jak i klubowe, a w barwach CCC Sprandi Polkowice pojedzie ubiegłoroczny triumfator Grzegorz Stępniak. Także i w tegorocznej edycji będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa, bowiem trasy etapów są płaskie, tempo peletonu zazwyczaj bardzo wysokie, co faworyzuje sprinterów, do których zalicza się lider „pomarańczowych”.

 

Groźni będą jednak nie tylko rywale z polskich ekip, ale i zawodnicy zagraniczni. Mocną ekipę przysyła czeski Whirpool-Author z byłym mistrzem świata na torze Aloisem Kankovskym. Do walki włączą się zapewne kolarze holenderskiej ekipy Jo Piels oraz szwedzkiej Bliz-Merida. Oba zespoły doskonale zaprezentowały się przed rokiem i przy okazji poznały specyfikę mazowieckiego wyścigu.

 

Dookoła Mazowsza jest jedną z najstarszych krajowych imprez kolarskich. Historia wyścigu datuje się od 1951 roku. Początkowo odbywał się pod patronatem „Trybuny Mazowieckiej”, później „Sztandaru Młodych”, a od kilkunastu lat, już jako wyścig z kalendarza UCI, organizowany jest przez stowarzyszenie Mazovia Team.

 

W gronie zwycięzców są czołowi polscy kolarze z Zenonem Czechowskim czy Ryszardem Szurkowskim. W 2006 roku klasyfikację generalną wygrał Tomasz Kiendyś, który po dziesięciu latach nadal prezentuje wysoką formę i wystartuje w środę w barwach CCC Sprandi.

 

Prolog - jazda indywidualna na czas na dystansie 2,5 km - odbędzie się w środę po południu na terenie Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych przy ulicy Puławskiej w Warszawie. Pierwszy zawodnik wyruszy na trasę o 16.00, a po zakończeniu rywalizacji zawodowców, około godz. 18, na tej samej trasie zorganizowany zostanie wyścig amatorów. Kolejne etapy organizatorzy zaplanowali w Kozienicach, Teresinie i Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Program 59. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza: 
  
  28 lipca – I etap: Kozienice – Kozienice (165 km) 
  29 lipca – II etap: Teresin – Teresin (168 km) 
  30 lipca – III etap: Nowy Dwór Mazowiecki - Twierdza Modlin (187 km)
  
IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze