Arka podtrzymuje dobrą passę. Ruch rozbity 0:3

W meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała Ruch Chorzów 3:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Dariusz Zjawiński, Miroslav Bożok oraz Rafał Siemaszko, a każdemu z nich asystował Mateusz Szwoch. Arka odniosła tym samym drugie ligowe zwycięstwo w sezonie bez straty gola. Ruch w trzech dotychczasowch meczach stracił aż 8 bramek.

Dla gdynian był to drugi mecz pod rząd rozegrany na własnym stadionie. Przed tygodniem piłkarze Arki rozbili Wisłę Kraków 3:0 i po dwóch pierwszych kolejkach plasowali się na 5. miejscu ligowej tabeli. Z kolei goście w ostatnim meczu ulegli aż 1:4 Jagiellonii Białystok i kończyli mecz w dziewiątkę.

Przez pierwsze minuty spotkania wstrzymano grę w celu sprzątnięcia pojawiających się na murawie serpentyn. Przez około 20 minut brakowało sytuacji strzeleckich i obie drużyny prowadziły grę w środku boiska. W końcu w 23. minucie Dariusz Zjawiński uderzył nogą sprzed pola karnego i dał prowadzenie gospodarzom. W kolejnych minutach spotkania Ruch starał się przejąć inicjatywę, jednakże chorzowianie nie potrafili doprowadzić do groźnej sytuacji pod bramką Konrada Jałochy. W 40. minucie Arka była bliska prowadzeniu 2:0, jednakże Zjawiński strzelił głową po dośrodkowaniu z kornera tuż nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy chorzowianie nie oddali ani jednego celnego strzału.

Na początku drugiej części spotkania Mariusz Stępiński parokrotnie udawał się pod bramkę gości, lecz był blokowany przez obronę gdynian. Piłkarze Ruchu byli bliscy wyrównania w 65. minucie - Patryk Lipski dośrodkował z rzutu wolnego, a Piotr Ćwielong nie wykorzystał okazji i nie umieścił piłki w siatkę. Trzy minuty później Szwoch zagrał na wolne pole do Miroslava Bożoka, a ten zmienił wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy. Ofensywna gra gdynian w końcówce spotkania zaowocowała kolejną bramką, która padła w 82. minucie. Szwoch, zaliczając trzecią asystę w meczu, podał do niepilnowanego Siemaszko, który silnym strzałem w krótki róg zdobył gola. W ostatnich minutach piłkarze Ruchu ponownie byli bliscy zdobycia kontaktowej bramki, ale strzał oddany przez Stępińskiego trafił w słupek bramki rywali. W całym spotkaniu chorzowianie oddali raptem jeden celny strzał.

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dariusz Zjawiński (23), 2:0 Miroslav Bożok (68), 3:0 Rafał Siemaszko (81).

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Dawid Sołdecki, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius (85. Adrian Błąd), Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (75. Adam Marciniak), Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok - Dariusz Zjawiński (67. Rafał Siemaszko).

Ruch Chorzów: Wojciech Skaba - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Michał Koj - Miłosz Przybecki (70. Kamil Mazek), Łukasz Surma, Łukasz Hanzel (61. Jakub Arak), Patryk Lipski, Piotr Ćwielong (84. Łukasz Moneta) - Mariusz Stępiński.

Żółta kartka - Arka Gdynia: Mateusz Szwoch.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 10 099.