Kapustka podpisał kontrakt z Leicester City

Piłka nożna
Kapustka podpisał kontrakt z Leicester City
fot. CyfraSport

Bartosz Kapustka, który w zeszłym sezonie występował w Cracovii podpisał pięcioletni kontrakt z Leicester City. Młody skrzydłowy dołączył do zespołu "Lisów" w Sztokholmie, gdzie zespół prowadzony przez Claudio Ranieriego przygotowuje się do nowego sezonu. Na środę zaplanowano rozegranie towarzyskiego meczu z Barceloną.

"Leicester City z radością ogłasza pozyskanie skrzydłowego reprezentacji Polski Bartosza Kapustki, który czeka jeszcze na potwierdzenia Piłkarskiej Federacji (FA), Premier League oraz międzynarodowe" - napisano w oficjalnym komunikacie.

 

Kapustka zadebiutował w Ekstraklasie 29 marca 2014 roku w spotkaniu z Widzewem Łódź. W następnym sezonie piłkarz rozegrał w lidze 23 spotkania, w których zanotował 2 trafienia. W sezonie 2015/16 wystąpił w 33 meczach trafiając do siatki 4 razy. Kapustka został powołany na mecz eliminacji Mistrzostw Europy z Gibraltarem. Polacy wygrali aż 8:1, jedno trafienie było udziałem 19-latka.

 

Dobre występy w klubie i reprezentacji spowodowały, że trener Adam Nawałka postanowił zabrać go na Euro do Francji. Kapustka wystąpił w spotkaniach z Irlandią Północną, Niemcami, Ukrainą i Portugalią. Za nadmiar żółtych kartek mecz ze Szwajcarią obejrzał z perspektywy trybun.

 

Kwota transferu wyniosła 5,5 miliona euro, a 11-krotny reprezentant kraju będzie grał z numerem 14.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze