Rio 2016: Kilkunastu polskich sportowców solenizantami w trakcie igrzysk

Inne
Rio 2016: Kilkunastu polskich sportowców solenizantami w trakcie igrzysk
fot. PAP

Trzynastu polskich sportowców, którzy znaleźli się w reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, w trakcie imprezy będzie obchodzić urodziny. Wśród nich m.in. rzucająca młotem rekordzistka globu Anita Włodarczyk oraz siatkarz Karol Kłos.

Pierwszy urodzinowe świętowanie rozpocznie Tomasz Polewka. Pływak 22 lata skończy 5 sierpnia, czyli w dniu ceremonii otwarcia igrzysk. Dzień później starszy stanie się bokser Igor Jakubowski, który skończy 24 lata.

 

7 sierpnia będzie w polskiej ekipie dwóch solenizantów. Lekkoatleta Karol Zalewski i taekwondzista Piotr Paziński. Pierwszego z nich, 23-letniego już wówczas sprintera, nie będzie jeszcze w wiosce olimpijskiej, ponieważ będzie przebywać na zgrupowaniu w Juiz de Fora. Z kolei Paziński skończy tego dnia 29 lat i będzie oczekiwać na swoją rywalizację w wadze 80 kg.

 

Także 8 sierpnia odbędzie się podwójne świętowanie. Siatkarze będą mieli akurat dzień wolny i będą przygotowywać się do meczu z Iranem, więc środkowy Kłos będzie miał okazję spędzić 27. urodziny w wiosce olimpijskiej. Cztery lata starsza od niego jest Włodarczyk, która w Rio wystąpi jako faworytka rzutu młotem. Eliminacje tej konkurencji zaplanowane są w nocy z 12 na 13 sierpnia czasu polskiego.

 

Okrągły jubileusz, 30-lecie, czeka w Rio de Janeiro wioślarza Dariusza Radosza. 13 sierpnia będzie miał już rywalizację za sobą. Zmagania czwórki podwójnej kończą się dwa dni wcześniej. Tego samego dnia świętować będą pływaczka Alicja Tchórz (24 lata) i lekkoatleta Paweł Wiesiołek (25 lat).

 

Jako ostatni wśród biało-czerwonych - 16 sierpnia - urodziny obchodzić będą pływak Radosław Kawęcki (25 lat) i tyczkarz Piotr Lisek (24 lata).

Urodziny reprezentantów Polski w trakcie igrzysk w Rio de Janeiro:
 
 05.08 Tomasz Polewka (pływanie, 22 lata)
 06.08 Igor Jakubowski (boks, 24 lata)
 07.08 Karol Zalewski (lekkoatletyka, 23 lata)
    Piotr Paziński (taekwondo, 29 lat)
 08.08 Anita Włodarczyk (rzut młotem, 31 lat)
    Karol Kłos (siatkówka, 27 lat)
 10.08 Damian Czykier (lekkoatletyka, 24 lata)
 13.08 Alicja Tchórz (pływanie, 24 lata)
    Paweł Wiesiołek (lekkoatletyka, 25 lat)
    Dariusz Radosz (wioślarstwo, 30 lat)
 14.08 Natalia Pacierpnik (kajakarstwo górskie, 28 lat)
 16.08 Radosław Kawęcki (pływanie, 25 lat)
    Piotr Lisek (lekkoatletyka, 24 lata)
 
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze