Skandaliczne zachowanie kibiców Galatasaray przed Superpucharem Turcji!

Piłka nożna
Skandaliczne zachowanie kibiców Galatasaray przed Superpucharem Turcji!
fot. PAP

Lokalne pojedynki Besiktasu i Galatasaray Stambuł zawsze mają status meczów podwyższonego ryzyka, a fani często nie potrafią opanować emocji. W sobotę drużyny spotkały się na neutralnym terenie w mieście Konya, żeby rozegrać mecz o Superpuchar Turcji. Kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego, kibice Galatasaray obrzucili kamieniami i butelkami autokary wiozące piłkarzy i kibiców przeciwnika. Trenerowi oraz zawodnikom Besiktasu nic się nie stało, ale autokary zostały zdemolowane.

Kibice Galatasaray chcieli przeszkodzić swoim rywalom w dotarciu na stadion i w dużej grupie ustawili się przy głównej drodzę prowadzącej na stadion. Niczego nie spodziewający się kibice Besiktasu zostali zasypani kamieniami i butelkami. Pomimo fruwających w powietrzu przedmiotów i kawałków szkła z powybijanych szyb autokary nie zatrzymały się i dojechały na stadion. Ataku nie uniknął także autokar wiozący piłkarzy i trenera Besiktasu, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Mecz udało się rozegrać zgodnie z założeniami organizatorów. Puchar padł łupem Galatasaray, które wygrało po serii rzutów karnych.

 

 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze