Vuelta a Espana - Froome liderem Sky, startują Kwiatkowski i Gołaś

Inne
Vuelta a Espana - Froome liderem Sky, startują Kwiatkowski i Gołaś
fot. PAP

Zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome wystartuje w rozpoczynającym się 20 sierpnia wyścigu kolarskim Vuelta a Espana. Wśród jego pomocników w drużynie Sky będą Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

"To było piękne lato i dla mnie, i dla ekipy, a Vuelta jest dla nas kolejnym wielkim wyzwaniem" - powiedział Froome, który na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas.

 

Kwiatkowski i Gołaś również startowali w Brazylii, pomagając zdobyć brąz w wyścigu ze startu wspólnego Rafałowi Majce. Kolarz z Zegartowic, trzeci w ubiegłorocznej Vuelcie, tym razem nie będzie się ścigać w Hiszpanii.

 

Froome przed rokiem wycofał się z Vuelty z powodu złamanej kości stopy. Dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium hiszpańskiego wyścigu - w 2011 i 2014 roku, a jeśli uda mu się zwyciężyć w tegorocznej edycji, będzie pierwszym kolarzem mogącym się pochwalić dubletem Tour de France-Vuelta a Espana od 1978 roku, gdy oba wyścigi wygrał Francuz Bernard Hinault.

MJ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie