Rio 2016: Huczne powitanie jedynych austriackich medalistów

Inne
Rio 2016: Huczne powitanie jedynych austriackich medalistów
fot.PAP/EPA

Iście królewskie powitanie zgotowały władze i mieszkańcy miasta Rust w kraju związkowym Burgenland Thomasowi Zajacowi i Tanji Frank, którzy w Rio de Janeiro wywalczyli jedyny medal dla Austrii - brązowy w żeglarstwie w klasie Nacra 17.

W debiutującej w programie igrzysk konkurencji Zajac i Frank zdobyli pierwszy medal dla Austrii od ośmiu lat. Żeglarze pojawili się na głównym placu miasta Rust, gdzie trenują w miejscowym klubie żeglarskim, jadąc zabytkowym traktorem. Towarzyszyli im szef parlamentu krajowego Christian Illedits oraz burmistrz Gerold Stagl. W komplecie stawili się koleżanki i koledzy z klubu, który powstał w 1955 roku i jest największym w tej dyscyplinie sportu w Austrii.

 

W Rio de Janeiro Austriacy zgromadzili 78 pkt, tyle samo co Australijczycy Jason Waterhouse i Lisa Darmanin, jednak byli na wyższej pozycji w wyścigu medalowym.

 

Thomas Zajac to syn polskiego olimpijczyka Jana Bartosika, który startował w Moskwie w klasie Soling i zajął z Jerzym Wujeckim i Zdzisławem Kotlą dziewiąte miejsce.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie