Jakub Głuszak znów trenerem Chemika Police

Siatkówka
Jakub Głuszak znów trenerem Chemika Police
fot. PAP

Jakub Głuszak ponownie objął funkcję pierwszego trenera Chemika Police. Na stanowisku zastąpił Jurija Mariczewa, z którym umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Głuszak trenował Chemika od połowy minionego sezonu, zdobywając mistrzostwo i Puchar Polski. W lipcu jego miejsce nieoczekiwanie zajął Rosjanin...

- Nie wiem, czy to deja vu, czy zupełnie inna sytuacja. Nie chcę się skupiać na porównywaniu wydarzeń do tych z poprzedniego sezonu. Los potoczył się tak, że ponownie jestem pierwszym trenerem. To dla mnie duża szansa, więc zamierzam być bardzo skupiony i w pełni ją wykorzystać – mówi 30-latek.
 
Policzanki od dwóch tygodni przygotowują się do nowego sezonu. Cały okres przygotowawczy zaplanowany jest na osiem tygodni.
 
- Program treningowy okresu przygotowawczego przygotowaliśmy wspólnie, dlatego każdy członek sztabu szkoleniowego jest z nim zaznajomiony. Zmiana na stanowisku trenerskim nie przyniesie zmian w treningach. Realizujemy plan, który sobie nakreśliliśmy – dodaje.
 
Głuszak jest jednym z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Z Chemikiem zdobył dwa mistrzostwa, Puchar i dwa Superpuchary Polski.

- Stawiamy na młodego szkoleniowca. Kuba w poprzednim sezonie udowodnił swoją wartość. Uważamy, że jeśli perspektywiczny trener ma szanse sprostać oczekiwaniom, zrealizować cele, to jest warty naszego zaufania. Kuba, pomimo młodego wieku, ma bardzo bogaty warsztat trenerski, dobry kontakt z zawodniczkami, kibicami i mediami. Wierzymy w jego umiejętności – zaznacza Paweł Frankowski, prezes.

RH, chemik-police.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze