Beach soccer: Porażka Polaków bez konsekwencji. Znamy kolejnych rywali!

Reprezentacja Polski przegrała 2:4 z Hiszpanią w ostatnim meczu fazy grupowej eliminacji mistrzostw świata w beach soccerze. Biało-czerwoni już wcześniej wywalczyli awans do kolejnej fazy, w której to zmierzą się z Rosją, Ukrainą i Mołdawią.

O tym, że reprezentacja Polski awansowała do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw świata w beach soccerze, wiedzieliśmy już od kilku dni, a konkretnie od pokonania Danii 5:1. Biało-czerwoni wcześniej wygrali także z Estonią, podobnie jak Hiszpania, z którą to mierzyli się we wtorek o pierwsze miejsce w grupie. Od tego zależało, z kim zagrają w następnej fazie.

To był najpoważniejszy sprawdzian Polaków, bo Hiszpania należy do światowej czołówki. Dało się to zauważyć już od pierwszych minut, bo zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego starali się dyktować warunki na piasku. I całkiem nieźle im to wychodziło. Pierwszą bramkę zdobyli w pierwszej tercji, a jego autorem był Juanma, który doskoczył do wybitej piłki i skorzystał faktu, iż był niepilnowany.

W drugiej trecji kolejnego gola dorzucił Llorenc, wykorzystując sytuację sam na sam z Szymonem Gąsińskim. Biało-czerwoni mieli jednak swoje momenty, jak choćby wtedy kiedy kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Witold Ziober. Mieliśmy kontakt, ale tylko na chwilę, bo po nieporozumieniu obrońców naszych piłkarzy skarcił Chiky.

Polacy nie składali broni i za sprawą Piotra Klepczarka, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Było dobrze, przynajmniej choć trochę pozytywnie, ale tylko do trzeciej tercji - wtedy to Juanma popisał się najpiękniejszym uderzeniem meczu: najpierw dwa razy podrzucił sobie piłkę, a później przewrotką ustalił wynik na 4:2 dla Hiszpanii.

Porażka oczywiście nie miała żadnego znaczenia, bo Polacy już wcześniej zapewnili sobie awans do kolejnej fazy. Zagrają w niej z Rosją, Ukrainą i Mołdawią.

Hiszpania - Polska 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)