Szef CONI: Rzym długo nie będzie się starał o organizację igrzysk

Inne
Szef CONI: Rzym długo nie będzie się starał o organizację igrzysk
fot. PAP/EPA

Prezes Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanni Malago poważnie obawia się, że po rezygnacji Rzymu ze starań o organizację igrzysk w 2024 roku, przez najbliższe 20 lat nie będzie warunków ku temu, aby ponownie starać się o największą sportową imprezę świata.

- Wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby w najbliższych 20 latach pojawiła się kolejna, włoska kandydatura - przyznał Malago, który od trzech lat prowadził kampanię promującą kandydaturę stolicy Włoch.

 

W środę burmistrz Virginia Raggi oficjalnie poinformowała, że Rzym nie będzie się ubiegał o prawo organizacji Igrzysk XXXIII Olimpiady w 2024 roku.

 

Raggi już wcześniej opowiadała się przeciwko tej imprezie w Wiecznym Mieście, jednakże wcześniej nie zapadła żadna ostateczna decyzja.

 

Stolica Włoch po raz drugi w ostatnich czterech latach wycofała się z rywalizacji. Poprzednio starania o igrzyska 2020 zablokował ówczesny premier Mario Monti, argumentując decyzję trudną sytuacją ekonomiczną kraju.

 

Po rezygnacji Rzymu w gronie kandydatów pozostały już tylko Budapeszt, Los Angeles i Paryż. Decyzję o tym, które z tych miast zorganizuje igrzyska, MKOl podejmie we wrześniu 2017 roku. Najbliższe odbędą się w 2020 roku w Tokio.

 

Poprzednio Rzym gościł olimpijczyków w 1960 roku. Polska ekipa wywalczyła wtedy 21 medali: cztery złote, sześć srebrnych i jedenaście brązowych.

 

Rzym będzie jednym z miast-gospodarzy Euro 2020, kiedy to wypada 60. rocznica powstania turnieju i impreza zagości w 13. państwach. Miastu przypadły trzy mecze grupowe oraz ćwierćfinał.

AP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie