Liverpool wygrywa rzutem na taśmę! Fabiański bez szans przy bramkach

Swansea City przegrała z Liverpoolem 1:2 w pierwszym meczu siódmej kolejki Premier League. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Fabiański, który przy straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia.

Obie ekipy znajdowały się przed meczem na dwóch różnych biegunach. Dlatego też nie trudno było wskazać zdecydowanego faworyta.  Liverpool w ostatnich czterech spotkaniach zgromadził komplet punktów wygrywając m.in. z Chelsea na Stamford Bridge. Swansea nie potrafiła wygrać od pięciu spotkań notując aż cztery porażki. Pozycja Francesco Guidolina była zagrożona do tego stopnia, że ewentualna porażka z ”The Reds” zapewne oznaczałaby koniec pracy Włocha na Liberty Stadium.

Niespodziewanie to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową zgrał Mike van der Hoorn, a najłatwiejsze zadanie miał Leroy Fer, który z najbliższej odległości wbił futbolówkę do bramki Lorisa Kariusa. Jak można było przewidywać goście od razu zaatakowali, ale ich akcje były wolne. ”The Reds” nie potrafili nawet oddać celnego strzału, w związku z tym przez pierwsze 45 minut bezrobotny był Fabiański.

Polski bramkarz jednak już dziesięć minut po przerwie musiał wyjmować piłkę z siatki. Jordan Henderson wstrzelił piłkę w pole karne, a tam odnalazł się Firmino i pokonał naszego golkipera. Liverpool zwietrzył swoją szansę i praktycznie nie schodził z połowy gospodarzy, lecz tylko do pewnego momentu. Gospodarze przetrwali największy napór gości i mieli nawet kilka okazji do zdobycia bramki. Dużo zawdzięczali Loriusowi Kariusowi, który nie wyglądał pewnie na przedpolu.

Liverpool w końcu dopiął swego. Duży błąd popełnił Modou Barrow, który tak niefortunnie wybił piłkę z pola karnego, że trafiła ona do... Firmino, który został sfaulowany przez Angela Rangela. Sędzia nie miał wątpliwości, dyktując rzut karny, do którego podszedł James Milner i pewnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Swansea - Liverpool 1:2 (1:0)

Bramki: Fer 8 - Firmino 54, Milner 84 (rz.k.).

Swansea: Fabiański - Rangel, van der Hoorn, Amat, Naughton - Fer (72 Fulton), Britton (63 Ki), Cork - Routledge (62 Barrow), Baston, Sigurdsson.

Liverpool: Karius - Clyne, Matip, Lovren, Milner - Lallana (23 Sturridge), Henderson, Wijnaldum (85 Can) - Mane, Firmino (85 Origi), Coutinho.

Żółte kartki: Cork, Britton - Henderson, Sturridge.