Rooney na wylocie z Manchesteru United?

Brytyjski dziennik "The Sun" podaje, że Jose Mourinho jasno dał do zrozumienia Wayne'owi Rooneyowi, żeby doświadczony napastnik szukał sobie nowego klubu, jeżeli ten jest niezadowolony z roli rezerwowego. Portugalski szkoleniowiec od momentu objęcia ekipy "Czerwonych Diabłów" nie obdarzył Ronneya kredytem zaufania. 31-latek często w ostatnich tygodniach rozpoczyna mecze na ławce rezerwowych.

W ostatnim ligowym starciu z Chelsea (0:4) kapitana Manchesteru United zabrakło w kadrze meczowej. Z kolei w trzech wcześniejszych potyczkach legenda angielskiej piłki wchodziła na murawę z ławki. Wieloletni gracz ekipy z Old Trafford zagrał łącznie zaledwie 43 minuty.

Anglik w tym sezonie rozegrał 12 meczów. Na placu gry przebywał łącznie 782 minuty. Ostatniego, a zarazem jedynego gola strzelił w 1. kolejce Premier League w sierpniowym, wyjazdowym starciu z ekipą Artura Boruca - AFC Bournemouth.

Przed paroma dniami Jose Mourinho stwierdził, że mimo słabszej dyspozycji nie zamierza pozbywać się z zespołu Rooneya. – Nigdy nie sprzedam Wayne'a. Piłkarz o takim statusie i o takiej historii nigdy nie powinien być stawiany w sytuacji, kiedy to trener lub klub podejmuje decyzje o jego przyszłości – powiedział Portugalczyk w rozmowie z dziennikarzami. Najwyraźniej były trener m.in. Realu Madryt zmienił poglądy.

31-letni Rooney jest wychowankiem Evertonu. Do ekipy Manchesteru United dołączył po udanym Euro 2004. W barwach 20-krotnego mistrza Anglii wystąpił w 537 spotkaniach. Strzelił 248 goli oraz zaliczył 140 asyst. Brakuje mu zaledwie jednego gola, aby wyrównać rekord zdobytych bramek w drużynie Man Utd, który wyśrubował Sir Bobby Charlton w latach 1956-73.