56-letni Konopka, były szablista, który kieruje związkiem od 2012 roku, był jedynym kandydatem w wyborach. Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego otrzymał poparcie 112 ze 132 delegatów. 10 się wstrzymało, siedmiu było przeciw, jeden głos był nieważny, a dwie osoby nie oddały karty do głosowania.

 

"Przyznam szczerze, że jestem miło zaskoczony takim poparciem. Cztery lata temu wygrałem w jakimś stopniu dzięki elektoratowi negatywnemu mojego poprzednika. Teraz oceniano już tylko moją pierwszą kadencję. Cel na drugą? Medale. Najpierw mistrzostw świata, a później olimpijskie. Stoję na czele świetnego środowiska, niezwykle pracowitego i etycznego, mamy bardzo utalentowaną młodzież, która musi okrzepnąć i walczyć o najwyższe cele" - powiedział PAP Konopka.

 

Do 13-osobowego zarządu wybrali zostali m.in. znani przed laty zawodnicy Ryszard Sobczak i Cezary Siess, ale też m.in. Ryszard Szuster, do maja podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki (MSiT). Dyrektorem generalnym związku pozostanie Jacek Słupski.