Wcześniej Schikowski zdobył w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów 1 bramkę, pokonując w drugiej kolejce bramkarza FC Barcelona. Młody reprezentant Polski regularnie występuje w młodzieżowej drużynie z Moenchengladbach, a w starciu z Celtikiem szkoleniowiec gospodarzy także postawił na Polaka od pierwszej minuty. Schikowski odpłacił mu się za okazane zaufanie w najlepszy możliwy sposób.

18-latek zaczął strzelanie w 21. minucie, gdy jego zespół przegrywał ze Szkotami 0:1. Polak najpierw doprowadził do wyrównania, by już siedem minut później wyprowadzić Borussię na prowadzenie 2:1. Kolejną i jak się okazało ostatnią już bramkę, zdobył w 31. minucie, kompletując w ten sposób klasycznego hat-tricka. Schikowski opuścił murawę w 77. minucie, a jego zespół wygrał całe spotkanie 4:1.

Co ciekawe Schikowski jest... defensywnym pomocnikiem. Zdarzało mu się jednak trafiać nawet w reprezentacji Polski do lat 19, w której w 5 występach strzelił 1 gola. Wcześniej młody Polak czterokrotnie zakładał również koszulkę kadry do lat 18. W obu zespołach był (i jest) podopiecznym Rafała Janasa.

Młodzieżowa LM:

Borussia Moenchengladbach - Celtic Glasgow 4:1
Bramki: Schikowski (21', 27', 31'), Hanraths (83') - Hendry (12')