Co za mecz młodego Polaka! Hat-trick w Młodzieżowej LM!

Reprezentant Polski do lat 19 Florian Schikowski zaliczył klasycznego hat-tricka w spotkaniu Młodzieżowej Ligi Mistrzów, w którym jego Borussia Moenchengladbach podejmowała Celtic Glasgow. Urodzony w 1998 roku zawodnik do siatki gości trafiał między 21, a 31. minutą, a jego zespół pewnie pokonał Szkotów 4:1.

Wcześniej Schikowski zdobył w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów 1 bramkę, pokonując w drugiej kolejce bramkarza FC Barcelona. Młody reprezentant Polski regularnie występuje w młodzieżowej drużynie z Moenchengladbach, a w starciu z Celtikiem szkoleniowiec gospodarzy także postawił na Polaka od pierwszej minuty. Schikowski odpłacił mu się za okazane zaufanie w najlepszy możliwy sposób.

18-latek zaczął strzelanie w 21. minucie, gdy jego zespół przegrywał ze Szkotami 0:1. Polak najpierw doprowadził do wyrównania, by już siedem minut później wyprowadzić Borussię na prowadzenie 2:1. Kolejną i jak się okazało ostatnią już bramkę, zdobył w 31. minucie, kompletując w ten sposób klasycznego hat-tricka. Schikowski opuścił murawę w 77. minucie, a jego zespół wygrał całe spotkanie 4:1.

Co ciekawe Schikowski jest... defensywnym pomocnikiem. Zdarzało mu się jednak trafiać nawet w reprezentacji Polski do lat 19, w której w 5 występach strzelił 1 gola. Wcześniej młody Polak czterokrotnie zakładał również koszulkę kadry do lat 18. W obu zespołach był (i jest) podopiecznym Rafała Janasa.