Mimo wysokiej czwartej pozycji siatkarze Asseco Resovii nie mogą, jak na razie zaliczyć tego sezonu do udanych. Porażki z Cuprumem Lubin czy GKS-em Katowice pokazały pewną niemoc zespołu Andrzeja Kowala. Za jeden z pozytywnych aspektów rzeszowianie mogą  chyba uznać zwycięstwo ze Skrą Bełchatów. Najsilniejsi rywale jednak nie błyszczą, co zapewnia Resovii kontakt z czołówką.

 

Nadspodziewanie dobrze radzą sobie natomiast olsztynianie. Po serii czterech zwycięstw z rzędu, goryczy porażki doznali dopiero w ostatniej kolejce ulegając mistrzom Polski z Kędzierzyna-Koźla. Wcześniej zdarzyły się jeszcze dwie wpadki, ale wysokie piąte miejsce i tak jest już sukcesem. Do sobotniego rywala strata wynosi zaledwie punkt i ewentualna wygrana zbliżyłaby Indykpol do podium. Jednak jak pokazuje historia o triumf będzie niezwykle ciężko. Ostatnie 15 starć pomiędzy obiema ekipami, to aż 14 wygranych Resovii i tylko jedna olsztynian.

 

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn od godziny 20.00 w Polsacie Sport News oraz Polsacie Sport Extra. Komentują Marek Magiera i Wojciech Drzyzga.