Graliśmy dla Błażeja!

Piłka nożna

Reprezentacja gwiazd złożona z dziennikarzy Polsatu Sport i TVN wzięła udział w charytatywnym mecz z ekipą Józefovii złożonej z byłych piłkarzy, działaczy oraz trenerów zespołu. Po zaciętym boju ulegliśmy miejscowym 1:4, lecz wynik nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Oczywiście sam aspekt sportowy miał drugorzędne znaczenie. Liczyła się pomoc Błażejowi Cymermanowi.

Młody chłopak, zawodnik Józefovii ponad miesiąc temu wpadł pod pociąg i na skutek tego stracił obie nogi. Od tego czasu masa ludzi zaangażowała się w pomoc 14-latkowi. Oddźwięk był ogromny i praktycznie co chwilę organizowane są nowe imprezy czy też zbiórki pieniędzy.

 

Tak było również w sobotni wieczór. Na hali w Józefowie odbył się nietypowy mecz. Gwiazdy zmierzyły się z Józefovią. W ekipie dziennikarzy, Polsat Sport reprezentowali Roman Kołtoń, Marcin Lepa, Piotr Przybysz oraz Igor Marczak. Kapitanem drużyny był Bogdan Rymanowski z TVN. Po 40 minutach meczu na tablicy widniał wynik 4:1 dla gospodarzy. W przerwie trwała licytacja m.in. koszulki Roberta Lewandowskiego.

 

- Kilka dni po wypadku zastanawiałem się kto mi pomoże, jak sobie damy radę z tym wszystkim. Teraz mnie to przerosło. Pomoc jest ogromna. Ludzie mają szerokie i ciepłe serca - powiedział tata Błażeja, Tomasz Cymerman.

 

- Przyjaciele przychodzą w tygodniu, rodzina bardzo pomaga i wspiera. Podobnie szkoła i klub – dodał Błażej.

 

- My, ludzie ze znanymi gębami mamy pewne zobowiązania wobec tych, których ludzie nie znają. Musimy wykorzystywać tę znaną gębę – zakończył kapitan reprezentacji gwiazd Bogdan Rymanowski.

 

Cały materiał w załączonym wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze