Podczas The World Games 2017, które w dniach 20-30 lipca odbędą się we Wrocławiu, obok typowo męskich dyscyplin jak futbol amerykański, żużel ,czy sporty walki, kibice będą mogli śledzić niemniej widowiskowe zmagania w sportach artystycznych, takich jak jazda figurowa na wrotkach, gimnastyka artystyczna, czy.... taniec.

- Ta rywalizacjach sportowa, która jest w innych dyscyplinach, tutaj też będzie, ale będzie też coś, co wyróżnia te konkurencje spośród innych, czyli muzyka, piękne stroje, makijaże, dżentelmeni - panowie, panie cudne, czyli rzeczywiście ten wątek artystyczny się tu pojawi – zapowiada z niemałą ekscytacją trenerka tańca i jurorka Tańca z Gwiazdami Ivona Pavlović.

Po raz kolejny na The World Games znalazło się miejsce dla najpiękniejszej z dyscyplin olimpijskich - gimnastyki artystycznej.

- W odróżnieniu od rywalizacji na igrzyskach olimpijskich, podczas The World Games w naszej dyscyplinie przyznane zostaną cztery komplety medali – za każdy z przyborów, a nie tylko jeden w wieloboju, tak jak jest na igrzyskach. Więc szanse na medale będą większe. Zawodniczka, gdy popełni błąd w jakimś układzie, może zdobyć medal w rywalizacji z innym przyborem – tłumaczy przygotowująca się do The World Games 2017 mistrzyni Polski w gimnastyce artystycznej – Angela Kosoulieva.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy to na pewno sport, od razu je rozwiewamy - jeden z najtrudniejszych, wymagający wielogodzinnych treningów od najmłodszych lat.

- Teraz trenujemy sześć razy w tygodniu po trzy godziny, ale jak już jesteśmy w okresie bezpośrednio przygotowującym do najważniejszych startów to są to dwa treningi dziennie po trzy godziny i do tego zajęcia tak zwane baletowe – opowiada wicemistrzyni Polski w gimnastyce artystycznej Natalia Kozioł.

- Trudność naszej dyscypliny polega na połączeniu ruchu ciała z przyborem. Trzeba odpowiednio oddać muzykę ruchami, wykonać bardzo trudne elementy i do tego dodatkowo zgrać pracę przyboru – dodaje trzecia w Polsce Julia Wiśniewska.

Biało-czerwonych barw na The World Games 2017, bronić będzie najlepsza polska gimnastyczka oraz po jednej parze w tańcach standardowych, latynoamerykańskich, rock & rollu i salsie. 10. Światowe Igrzyska Sportowe odbędą się od 20 do 30 lipca we Wrocławiu. Rywalizacja we wszystkich tańcach i sportach gimnastycznych toczyć się będzie w Hali Stulecia. Będzie to największa impreza sportowa rozgrywana w przyszłym roku w Polsce.