The World Games 2017 artystycznie, czyli dziesięciodniowy deser we Wrocławiu

Inne

Już tradycją stało się, że każde igrzyska olimpijskie, niejako na deser, kończą się piękną dla oka rywalizacją gimnastyczek artystycznych. Światowa federacja World Games poszła o krok dalej i podczas przyszłorocznych igrzysk dyscyplin nieolimpijskich przez cały dziesięciodniowy okres zmagań zaserwuje kibicom ucztę dla oczu.

Podczas The World Games 2017, które w dniach 20-30 lipca odbędą się we Wrocławiu, obok typowo męskich dyscyplin jak futbol amerykański, żużel ,czy sporty walki, kibice będą mogli śledzić niemniej widowiskowe zmagania w sportach artystycznych, takich jak jazda figurowa na wrotkach, gimnastyka artystyczna, czy.... taniec.

- Ta rywalizacjach sportowa, która jest w innych dyscyplinach, tutaj też będzie, ale będzie też coś, co wyróżnia te konkurencje spośród innych, czyli muzyka, piękne stroje, makijaże, dżentelmeni - panowie, panie cudne, czyli rzeczywiście ten wątek artystyczny się tu pojawi – zapowiada z niemałą ekscytacją trenerka tańca i jurorka Tańca z Gwiazdami Ivona Pavlović.

Po raz kolejny na The World Games znalazło się miejsce dla najpiękniejszej z dyscyplin olimpijskich - gimnastyki artystycznej.

- W odróżnieniu od rywalizacji na igrzyskach olimpijskich, podczas The World Games w naszej dyscyplinie przyznane zostaną cztery komplety medali – za każdy z przyborów, a nie tylko jeden w wieloboju, tak jak jest na igrzyskach. Więc szanse na medale będą większe. Zawodniczka, gdy popełni błąd w jakimś układzie, może zdobyć medal w rywalizacji z innym przyborem – tłumaczy przygotowująca się do The World Games 2017 mistrzyni Polski w gimnastyce artystycznej – Angela Kosoulieva.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy to na pewno sport, od razu je rozwiewamy - jeden z najtrudniejszych, wymagający wielogodzinnych treningów od najmłodszych lat.

- Teraz trenujemy sześć razy w tygodniu po trzy godziny, ale jak już jesteśmy w okresie bezpośrednio przygotowującym do najważniejszych startów to są to dwa treningi dziennie po trzy godziny i do tego zajęcia tak zwane baletowe – opowiada wicemistrzyni Polski w gimnastyce artystycznej Natalia Kozioł.

- Trudność naszej dyscypliny polega na połączeniu ruchu ciała z przyborem. Trzeba odpowiednio oddać muzykę ruchami, wykonać bardzo trudne elementy i do tego dodatkowo zgrać pracę przyboru – dodaje trzecia w Polsce Julia Wiśniewska.

Biało-czerwonych barw na The World Games 2017, bronić będzie najlepsza polska gimnastyczka oraz po jednej parze w tańcach standardowych, latynoamerykańskich, rock & rollu i salsie. 10. Światowe Igrzyska Sportowe odbędą się od 20 do 30 lipca we Wrocławiu. Rywalizacja we wszystkich tańcach i sportach gimnastycznych toczyć się będzie w Hali Stulecia. Będzie to największa impreza sportowa rozgrywana w przyszłym roku w Polsce.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie