Dorna: Trafiliśmy do bardzo wymagającej grupy

Piłka nożna

Słowacja, broniąca tytułu Szwecja oraz Anglia będą rywalami Polski w grupie A piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. - Mamy bardzo trudną grupę - ocenił trener piłkarskiej reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej Marcin Dorna.

Mamy bardzo trudną grupę, ale takiej mogliśmy się spodziewać. Porównując ją do innych, to po prostu los zadecydował, że we wszystkich są bardzo mocne zespoły. Jesteśmy świadomi wyzwania, jakie stoi przed nami - powiedział selekcjoner po czwartkowej ceremonii.

 

Biało-czerwoni mecz "otwarcia" zagrają ze Słowacją. Zdaniem Dorny, ze względu na jego charakter, to spotkanie szczególne i trudne. - W zespole szwedzkim (drugi rywal w grupie) są zawodnicy, którzy pamiętają poprzedni sukces. Siłą rzeczy jeśli jest on obrońcą tytułu, to jest to faworyt grupy. Na pewno wymagający rywal - dodał Dorna.

 

Przyznał, że bez względu na kategorię wiekową, pojedynki Polski z Anglią są zawsze "wielkimi spotkaniami". Zaapelował, aby fani biało-czerwonych licznie wspierali jego podopiecznych podczas przyszłorocznego turnieju.

 

Poinformował, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie wzmocnienia prowadzonej przez niego reprezentacji zawodnikami pierwszej drużyny narodowej (Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Kapustka, Karol Linetty).

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze