Obrońcy mistrzowskiego tytułu na pierwszych zajęciach przed startującym wiosną nowym sezonem spotkają się w poniedziałek wieczorem. Łódzcy rugbiści do treningów wrócą po trzytygodniowej przerwie, jaką dostali od trenera po wywalczeniu w listopadzie Pucharu Polski.

 

"Tyle wolnego wystarczy i pora wracać do pracy. Mamy jej dużo do wykonania. Poważnie traktujemy ligowe rozgrywki, nie oglądamy się na innych, bo wiemy, że tylko ciężka praca daje w tym sporcie sukcesy. Dlatego zaczynamy już w grudniu, by wiosną być gotowymi do walki o kolejne trofea" – tłumaczył w rozmowie z PAP Szyburski.

 

Szkoleniowiec łodzian dodał, że z każdym miesiącem jego podopieczni będą trenowali z większym obciążeniem. W grudniu mają spotykać się trzy razy w tygodniu, w styczniu – cztery, a od lutego po pięć razy. W planach przygotowań jest także zgrupowanie w Spale oraz kilka meczów sparingowych (m.in. z Juvenią Kraków).

 

Klub zimą nie przewiduje dużych ruchów kadrowych. "Mamy dobry zespół, czego potwierdzeniem było zdobycie w tym roku podwójnej korony. Dlatego najbardziej zależy nam utrzymaniu obecnej kadry. Jeśli będzie tego wymagała sytuacja, to będziemy szukać wzmocnień" – przyznał trener mistrzów kraju oraz zdobywców Pucharu Polski.

 

Runda wiosenna rozpocznie rywalizację o mistrzowski tytuł po reformie ligi, polegającej na zmianie systemu trwania sezonu z jesień-wiosna, na wiosna-jesień. W jej efekcie nowy mistrz Polski zostanie wyłoniony w listopadzie przyszłego roku, a jesienią br. osiem drużyn rywalizowało o Puchar Polski Ekstraligi.

 

Nie jest jeszcze znana dokładna data startu rozgrywek ekstraligi w 2017 r., ponieważ Polski Związek Rugby nie ogłosił jeszcze ligowego terminarza.