Wróblewski wraca do sterów Polskiego Związku Kajakowego

Inne
Wróblewski wraca do sterów Polskiego Związku Kajakowego
fot. PAP

Tadeusz Wróblewski został ponownie prezesem Polskiego Związku Kajakowego. W wyborach w Warszawie pokonał dotychczasowego sternika federacji Józefa Bejnarowicza stosunkiem głosów 118:117.

Delegaci na Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy praktycznie podzielili się na dwie równe grupy. Jeden głos okazał się nieważny.

 

Wróblewski był już prezesem PZKaj przez trzy kadencje (1992-2005), a później pełnił różne funkcje w centrali kajakowej, m.in. sekretarza generalnego, a ostatnio wiceprezesa ds. współpracy z terenem.

 

Bejnarowicz pełnił funkcje prezesa przez dwie kadencje, od stycznia 2009 roku. Startował także w przegranych z Ryszardem Serugą wyborach w 2005 roku. Popierał go wówczas... ustępujący Wróblewski.

 

Bejnarowicza nie obroniły w sobotę dobre wyniki kajakarek na igrzyskach w Rio de Janeiro, gdzie Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal w K1 200 m, a Beata Mikołajczyk i Karolina Naja – brązowy w K2 500 m. Dzięki tym sukcesom kajakarstwo będzie w przyszłym roku drugą dyscypliną sportu – po lekkoatletyce – pod względem dofinansowania z budżetu państwa.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze