Teodorczyk bohaterem! Dwa gole Polaka w meczu z KAA Gent

Łukasz Teodorczyk strzelił dwa gole i poprowadził Anderlecht Bruksela do kolejnego zwycięstwa, sprawiając sobie piękny prezent pod choinkę. Tym razem jego drużyna pokonała KAA Gent 3:2. Polak ma już 15 trafień w lidze belgijskiej.

To gospodarze otworzyli wynik, jednak Teodorczyk doprowadził do remisu w 29. minucie. Nicolae Stanciu ładnie dośrodkował z lewego skrzydła i Polak z pięciu metrów precyzyjnym uderzeniem głową z kilku metrów pokonał bramkarza rywali.

Drugiego gola może uznać za prezent od rywali. W 56. minucie jeden z obrońców, próbując wybić piłkę, trafił w Alexandru Chipciu. Futbolówka odbiła się od reprezentanta Rumunii i spadła pod nogi "Teo", który nie zmarnował takiej okazji.

Autorem kolejnego trafienia dla gości był właśnie Chipciu. Gospodarze na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zmniejszyli jeszcze rozmiary porażki, wykorzystując "jedenastkę".

Teodorczyk, który spędził na boisku 90 minut, może być z siebie bardzo zadowolony. Na dzień dzisiejszy jego bilans to 29 meczów i 23 gole, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

KAA Gent - Anderlecht Bruksela 2:3 (1:1)

Bramki: Danijel Milicević 25, 87 (k) - Łukasz Teodorczyk 29, 56, Alexandru Chipciu 74

Czerwona kartka: Anderson Esiti (37, KAA Gent)