Orlen Liga: Pałac rozgromił PTPS

W spotkaniu 16. kolejki Orlen Ligi siatkarki KS Pałac Bydgoszcz pewnie wygrały z Enea PTPS Piła 3:0. Starcie dwóch drużyn, które sąsiadowały ze sobą w tabeli ekstraklasy miało zaskakująco jednostronne oblicze.

W Hali Łuczniczka w Bydgoszczy zmierzyły się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli, ale w starciu szóstego w lidze Pałacu z siódmą - ekipą PTPS kibice nie zobaczyli wyrównanej walki. Co prawda, na początku pierwszego seta przewagę uzyskały siatkarki z Piły (4:7), ale gospodynie szybko wyrównały stan tej partii (10:10), a w środkowej części przejęły inicjatywę na parkiecie, wykorzystując fatalne przyjęcie w ekipie PTPS (14:11). W końcówce wypracowały sobie znaczącą przewagę (21:16), a po ataku Natalii Misiuny ze środka wywalczyły piłkę setową (24:17). Partię zakończył atak Alexis Austin w siatkę.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodynie przeważały od początku i po dwóch asach serwisowych Małgorzaty Śmieszek prowadziły 6:3. Później cztery skuteczne ataki z rzędu dały prowadzenie 11:5. Zawodniczki PTPS miały później szansę na odrobienie strat, jednak Austin zaatakowała w siatkę w kluczowym momencie (13:11), a seria kolejnych pomyłek przyjezdnych pozwoliła bydgoszczankom na wypracowanie znaczącej przewagi (18:13). W końcówce Marlena Pleśnierowicz dobiła rywalki zagrywką (23:18), a seta skutecznym atakiem zakończyła Magda Jagodzińska.

Trzecia partia nie zmieniła obrazu gry. Co prawda na początku seta gospodynie wyciągnęły pomocną dłoń w kierunku rywalek, popełniając cztery błędy własne w pierwszych ośmiu akcjach (4:4), ale w dalszej części seta wszystko wróciło do normy. Kolejne punktowe zagrywki Eweliny Krzywickiej (7:5) i Jagody Materni (12:8) pomogły zbudować przewagę, a seria pięciu wygranych piłek (18:9) właściwie rozstrzygnęła tego seta. Zagrywka w siatkę w wykonaniu Emilii Szubert ustaliła wynik seta na 25:18 i zakończyła to spotkanie.

Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

Pałac: Natalia Misiuna, Marlena Pleśnierowicz, Jagoda Maternia, Małgorzata Śmieszek, Magda Jagodzińska, Ewelina Krzywicka - Karolina Portalska (libero) oraz Natalia Krawulska, Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Joanna Kuligowska.

Enea PTPS: Emilia Szubert, Agata Babicz, Anna Stencel, Anita Kwiatkowska, Alexis Austin, Beta Dumancic - Alicja Markiewicz (libero) oraz Oliwia Urban, Zuzanna Kucińska, Alicja Ogoms, Karolina Piśla, Sylwia Kucharska, Żaneta Baran.

Wyniki pozostałych meczów 16. kolejki Orlen Ligi:

2017-01-13: Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (23:25, 25:22, 25:20, 25:27, 15:9)
2017-01-13: BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Impel Wrocław 1:3 (25:21, 20:25, 16:25, 13:25)
2017-01-14: KSZO Ostrowiec - Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:19, 17:25, 25:22, 23:25, 12:15)
2017-01-14: ŁKS Commercecon Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 26:24)
2017-01-15: Atom Trefl Sopot - Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (21:25, 20:25, 19:25)