Leśnodorski o Błaszczykowskim: Stać nas na niego! Temat pojawi się w lutym

Piłka nożna

Prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski potwierdził w rozmowie z Polsatsport.pl zainteresowanie mistrzów Polski pozyskaniem Jakuba Błaszczykowskiego! – Mamy świadomość realiów finansowych, jesteśmy na nie gotowi. Sprawa jednak wyjaśni się dopiero w pierwszym lub drugim tygodniu lutego – poinformował Leśnodorski!

Jakub Błaszczykowski zagra w Legii? – to pytanie od samego rana pojawia się w niemal każdej dyskusji na temat stołecznego klubu. Jak poinformował w poniedziałek wieczorem Przemysław Iwańczyk, dziennikarz Polsatu Sport przebywający z mistrzami Polski na zgrupowaniu w hiszpańskim Benidorm, warszawiacy chcą wypożyczyć z Wolfsburga piłkarza reprezentacji Polski! Wczorajsze doniesienia Polsatsport.pl potwierdził dziś w rozmowie z Iwańczykiem prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

– Każdy klub w Polsce, a pewnie i większość w Europie, byłaby zainteresowana pozyskaniem takiego piłkarza, jak Kuba. Więc to oczywiste, że my również. Wydaje nam się, że dla Kuby Legia to naturalna droga, rozwiązanie, które może pojawić się w lutym. Naszym zdaniem to dobre dla niego miejsce. Taki pomysł wydaje się nam bardzo sensowy – powiedział nam Leśnodorski, który we wtorek pojawił się w Hiszpanii.

Według naszych informacji stołeczni chcieliby skrzydłowego Wolfsburga najpierw wypożyczyć, zapewniając sobie również opcję pierwokupu. – Dziś sprawa jest na takim etapie, że nie można mówić o jakichkolwiek warunkach transferu. To nie ta chwila. Wydaje mi się, że dobry moment będzie w pierwszym, drugim tygodniu lutego. Decyzja ostatecznie będzie należeć do Kuby. My zawsze czekamy na niego z otwartymi rękoma – powiedział sternik mistrzów Polski. Na pytanie czy Legię stać na opłacenie kontraktu piłkarza reprezentacji Polski, odparł z pewnością: „Znamy realia, wiemy, jakie warunku musimy spełnić. Jesteśmy na to gotowi. Poradzilibyśmy sobie z tym!”.

Przemysław Iwańczyk z Benidormu, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze