Balotelli ofiarą rasizmu?

Piłka nożna
Balotelli ofiarą rasizmu?
fot. PAP

Kolejny skandal z Mario Balotellim w roli głównej. Tym razem Włoch sam z siebie nic złego nie zrobił, ale jak przyznaje padł ofiarą rasizmu. Po piątkowym meczu SC Bastii z OGC Nice (1:1) napastnik oskarżył francuska federację o brak reakcji na zachowanie kibiców gości, którzy mieli kierować w stronę 26-latka „okrzyki małp”.

Wyjazd na Korsykę nie był udany dla wicelidera Ligue 1. Ekipa z Nicei zremisowała z zajmującą 15. miejsce drużyną Bastii. Dodatkowo gospodarze przez prawie 30 minut grali w osłabieniu. W najgorszym humorze był jednak Balotelli, który został zaatakowany przez kibiców na tle rasistowskim.

 

- Mam pytanie do Francuzów. Czy to normlane, że kibice Bastii wydają małpie okrzyki, robią „uh uh” przez cały mecz i nikt z komisji dyscypliny nie reaguje? – zapytał Włoch.

 

- Czy rasizm jest legalny we Francji, czy tylko w Bastii? Futbol to niesamowity sport, ci ludzie z Bastii czynią go okropnym! Prawdziwy wstyd – dodał 26-latek.

 

 

Od przyjścia do Nicei Balotelli wyraźnie wrócił do formy. W 10 spotkaniach Ligue 1 strzelił osiem goli. Dodatkowo od dawna nie było już o nim głośno poza boiskiem. W przeszłości ekscentryczny zawodnik lubił uczestniczyć w skandalach najczęściej wywoływanych przez siebie.  

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze