Sporty walki

Jak walczył Jurkowski? Przypominamy ostatnią...

Swoją ostatnią walkę Jurkowski stoczył z Tonim Valtonenem (27-15, 11 KO, 4 SUB) na KSW 15 w marcu 2011 roku. Przystępował do niej po dwóch wygranych - na KSW 11 w maju 2009 roku decyzją sędziów pokonał Attilę Vegha, a nieco ponad rok później na gali Moosin w Stanach Zjednoczonych w pierwszej rundzie znokautował Ho Jin Kima. Nikt nie spodziewał się więc, że "Juras" może ulec fińskiemu zawodnikowi, ale większym szokiem niż sama porażka było wystąpienie Jurkowskiego po walce.

- Przepraszam za walkę, ale przeciwnik klasowy i należą mu się brawa. Kiedyś na początku kariery powiedziałem, że jeśli przegram dziesiątą walkę to podziękuję. Dziękuję za wiele lat wspólnych emocji i cieszę się, że mogłem to rozpocząć. Będę promował tę dyscyplinę za mikrofonem, razem z Andrzejem Janiszem, najlepiej jak potrafię - powiedział po zakończonym pojedynku. Słowa dotrzymał... aż do poniedziałku 30 stycznia 2017, gdy oficjalnie ogłosił, że wraca by stoczyć pojedynek na KSW Colosseum na PGE Narodowym.

Jurkowski nagrał filmik, na którym zdradził, że jego marzeniem był powrót do wyczynowego sportu. - Minęło sześć lat od kiedy jestem na sportowej emeryturze, ale nie było dnia bym nie marzył by ponownie poczuć adrenalinę walki. Mimo, że byłem przy tym sporcie cały czas bardzo blisko, to jednak brakowało mi tego by wejść do klatki i ponownie rywalizować. Oficjalnie zatem: Juras na KSW na Narodowym! Mam nadzieję, że tak jak byliście ze mną przez te ostatnie kilka tygodni, tak będziecie również 27 maja. Zróbmy to! - zakończył Jurkowski.

 


Gala KSW na PGE Narodowym odbędzie się 27 maja. Kibice obejrzą aż pięć pojedynków o mistrzowskie pasy. W karcie walk są między innymi Mamed Khalidov (32-4, 12 KO, 17 SUB), Mariusz Pudzianowski (10-5, 4 KO, 2 SUB), Marcin Różalski (6-4, 3 KO, 2 SUB), Tomasz Narkun (13-2, 3 KO, 10 SUB) i Damian Janikowski. Niedawno stawkę uzupełnili również mistrzowie KSW - Mateusz Gamrot i Marcin Wrzosek. Jurkowski będzie z pewnością kolejnym magnesem, którzy przyciągnie kibiców na największy stadion w Polsce.

W załączonym materiale wideo walka Jurkowskiego z Tonim Valtonenem.