CCC Sprandi rozpoczyna sezon w Hiszpanii

Inne
CCC Sprandi rozpoczyna sezon w Hiszpanii
fot. CCC Sprandi Polkowice
Drużyna CCC Sparndi Polkowice.

Grupa CCC Sprandi Polkowice rozpoczyna sezon 2017 od startu w hiszpańskiej etapówce, Volta a la Comunitat Valenciana (2.1). Dla kilku kolarzy będzie to debiut w „pomarańczowych” barwach.

Zawsze z pierwszym startem w sezonie wiąże się wiele emocji. Zawodnicy tęsknią już za rywalizacją i chcą sprawdzić nogę na tle innych ekip. - W Volta a la Comunitat Valenciana poziom będzie naprawdę wysoki, gdyż na starcie stanie kilka ekip z World Tour, w bardzo silnym składzie. Potrzebujemy tempa wyścigowego, więc początki mogą być ciężkie, ale z pewnością powalczymy i spróbujemy jechać aktywnie – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice

Polkowicka drużyna wystartuje w 5-dniowej imprezie w silnym składzie. Znaleźli się w nim Maciej Paterski, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Branislau Samoilau, a także dwaj zawodnicy, którzy dołączyli do ekipy przed sezonem – Jan Tratnik i Marcin Białobłocki.

Dwójka ta - mistrz Słowenii i Polski w jeździe indywidualnej z 2015 roku - będą dla „pomarańczowych” ogromnym wzmocnieniem na 1.etapie, jeździe drużynowej na czas wokół miejscowości Orhiuela. Do pokonania będzie prawie 38 kilometrów, po pofałdowanej trasie.    

W związku z tym, że jest to nasz debiut w 2017 roku, nie chcemy nakładać na kolarzy presji wyniku w tym wyścigu, choć z pewnością osiągnięcie dobrego rezultatu już na samym początku, bardzo pozytywnie nastroiło by cały zespół na kolejne starty. Nie wyznaczamy jednego konkretnego lidera. Wszystko wyjaśni przebieg rywalizacji i samopoczucie kolarzy - podsumowuje Piotr Wadecki.

Drugiego dnia zmagań peleton przejeżdżać będzie przez tereny, które kolarzom CCC Sprandi Polkowice są doskonale znane. Wielokrotnie trenowali na nich podczas zgrupowań w Calpe i znają je praktycznie na pamięć. Ściganie zacznie się w Alicante, zakończy w Denii, a po drodze zawodnicy zaliczą 5 premii górskich 3.kategorii (ostatnia 6 kilometrów
przed metą).

Trzeci etap również jest pagórkowaty, jednak nie będzie na nim możliwości powiększenia swojego dorobku punktowego w klasyfikacji górskiej. Będzie to raczej okazja dla sprinterów.

O końcowej klasyfikacji generalnej zadecyduje czwarty odcinek, z Segorbe do Lluceny. Najpierw nogi zostaną podmęczone na podjazdach 2. (dwukrotnie), 1. i 3. kategorii, a na koniec kolarze zmierzą się z finałowym wzniesieniem 1. kategorii do mety. Peleton pożegna się z wyścigiem w Walencji, gdzie najprawdopodobniej dojdzie do masowego
sprintu.

Po hiszpańskiej etapówce CCC Sprandi Polkowice uczestniczyć będzie w dwóch jednodniówkach - Vuelta Ciclista a la Región de Murcia (11.02) i Clasica de Almeria (12.02).


*Skład CCC Sprandi Polkowice na**Volta a la Comunitat Valenciana (1-5.02, 2.1):


Maciej Paterski, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Branislau Samoilau, Marcin Białobłocki, Jan Tratnik

Inf. prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie