Mityng w Spale: Trzech Polaków pchnęło kulę powyżej 20 m

Lekkoatletyka
Mityng w Spale: Trzech Polaków pchnęło kulę powyżej 20 m
fot. Cyfrasport

Trzech polskich lekkoatletów pchnęło kulę powyżej 20 m w mityngu w Spale. Wygrał Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) - 20,84, drugi był wicemistrz Europy Michał Haratyk - 20,19, a trzeci Jakub Szyszkowski - 20,14. Cała trójka wypełniła minimum PZLA na HME.

W hali od Bukowieckiego w historii polskiej lekkoatletyki dalej pchało tylko dwóch zawodników - dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski - 21,72 i Haratyk - 21,35.

 

Trenowany przez swojego ojca Ireneusza zawodnik miał znakomitą serię. W każdym zaliczonym podejściu miał wynik powyżej 20 metrów.

 

Znakomicie w Spale spisała się także Iga Baumgart. Zawodniczka BKS Bydgoszcz przebiegła 400 m w 52,55 i wypełniła wskaźnik PZLA na halowe mistrzostwa Europy, które za miesiąc odbędą się w Belgradzie. To piąty czas w bieżącym roku w Europie i piąty wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Jej poprzedni rekord życiowy z hali wynosił 54,52.

 

Siedmiu centymetrów do minimum na HME zabrakło w skoku w dal Tomaszowi Jaszczukowi (WLKS Nowe Iganie). W sobotę wylądował na 7,83.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze