Ennaoui: Szykuję formę na mistrzostwa Europy

Lekkoatletyka
Ennaoui: Szykuję formę na mistrzostwa Europy
fot. PAP

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) przyznała, że najwyższą formę w sezonie halowym szykuje na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy Belgradzie (3-5 marca), gdzie chce powalczyć o podium. W piątek w mityngu Copernicus Cup w Toruniu wystartuje na 1500 m.

W grudniu triumfowała na Sardynii w przełajowych ME w kategorii do lat 23.

 

- We wrześniu zadecydowałam z trenerem, że przygotowuję się na złoty medal w biegach przełajowych, a potem pójdę "ciągiem" i fajnie zbuduję formę na starty halowe. Na razie mi to dobrze wychodzi, chociaż pierwszy występ nie do końca mnie usatysfakcjonował, bo chciałam pobić rekord życiowy. Na europejskiej liście jestem na trzecim miejscu, więc to niezły prognostyk na przyszłość - powiedziała dziesiąta zawodniczka igrzysk w Rio de Janeiro na 1500 m.

 

W marcu w Belgradzie zamierza walczyć o medal 34. HME. - Jeszcze nie wiem na jakim dystansie. Decyzja zapadnie po piątkowym starcie w Copernicus Cup. Jeżeli dobrze wypadnę, to będziemy się zastanawiali czy nie zmienić 3000 na 1500 m. Przed zimowym sezonem braliśmy pod uwagę 3000 m - wspomniała Ennaoui.

 

Laura Muir zapowiedziała niedawno, że do Belgradu pojedzie po złote medale na obu dystansach. W mityngu w Karlsruhe Brytyjka pobiła rekord Europy na 3000 m wynikiem 8.26,41. Ennaoui w tym samym biegu uzyskała 8.51,50. Jej rekord pod dachem wynosi 8.49,07 i został ustanowiony rok temu w Glasgow.

 

- Myślę, że nie porwę się na coś takiego jak ona, bo chciałabym zdobyć jeden medal, a dobry. Obserwuję, co robią rywalki. Na razie mało zawodniczek biegało w hali i tak naprawdę teraz wszystko się zacznie. Mocna obsada jest już w Toruniu. Na 1500 m pobiegnie Genzebe Dibaba. Etiopka będzie próbowała poprawić rekord świata – dodała Ennaoui.

 

Jak podkreśliła, rywalizacja przed polską publicznością jest dla niej czymś wyjątkowym. - Atmosfera sprzyja dobrym rezultatom. Startowałam w Arenie Toruń chyba tylko w 2015 roku w mistrzostwach kraju, ale wiem z relacji innych zawodników, że bieżnia jest bardzo szybka.

 

Po występie w Copernicus Cup Ennaoui ma w planach treningi w ośrodku w Spale. Do Torunia wróci na mistrzostwa Polski (18-19 lutego).

 

- W sezonie letnim dystansem docelowym będzie 1500 m. Chcę awansować do finału mistrzostw świata w Londynie. Taki jest plan. Dodatkowo, co nie mniej ważne, chcę zdobyć w Bydgoszczy złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy (13-16 lipca). Na 800 m będę startowała od czasu do czasu. Zdarza mi się, o czym nie wszyscy pewnie wiedzą, biegać też na 400 m, żeby przetrzeć się szybkościowo. Jeszcze niedawno w swoim standardzie miałam otwieranie sezonu na stadionie właśnie na tym dystansem. Rekord życiowy to 54,90 - powiedziała 21-letnia Ennaoui, córka Polki i Marokańczyka.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze