Shamaev nowym zawodnikiem FEN!

Sporty walki
Shamaev nowym zawodnikiem FEN!
fot. FEN

Arbi Shamaev, jeden z najciekawszych zawodników MMA młodego pokolenia w Polsce, podpisał kontrakt z organizacją Fight Exclusive Night. 26-letni fighter WCA Fight Team zadebiutuje w klatkoringu FEN już 11 marca podczas gali FEN 16 Warsaw Reloaded na Torwarze.

Arbi Shamaev (26 lat, 172 cm, 8-3, 5 SUB, 1 KO) zaliczany jest do czołówki polskich zawodników kategorii piórkowej, ale w federacji Fight Exclusive Night utalentowany czeczeński wojownik wzmocni dywizję kogucią, w której dołączy do takich świetnych zawodników, jak Kamil Selwa i Piotr Olszynka.

 

Urodzony w Groznym, ale mieszkający obecnie w Warszawie Arbi Shamaev jest dwukrotnym mistrzem Polski w amatorskim MMA i zwycięzcą mistrzostw Polski w grapplingu. W zawodowym MMA debiutował w 2011 roku. W ciągu sześciu lat stoczył 11 walk, z który osiem wygrał (5 poddań i 1 nokaut) i trzy przegrał. Za najlepszy występ w swojej karierze podopieczny trenera Roberta Jocza uważa zwycięski pojedynek z Helsonem Henriquesem. Czeczeniec wygrywał także z takimi zawodnikami, jak Łukasz Grochowski, Białorusin Semen Tyrlya i Tomasz Zawadzki – pokonując tego ostatniego, zdobył w 2014 roku pas mistrza federacji 3F.

jb, FEN
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie