Cavaliada: Węgier Szabo najlepszy pierwszego dnia zawodów

Niemiec Felix Hassmann zajął drugie miejsce w konkursie szybkości dużej rundy pierwszego dnia Cavaliady.

Węgier Gabor Szabo wygrał w hali Torwaru konkurs szybkości dużej rundy pierwszego dnia Cavaliady w Warszawie. Czołowi jeźdźcy rankingu Ligi Europy Centralnej do niedzieli walczyć będą o prawo startu w finale Pucharu Świata.

Dosiadając klaczy o imieniu Timpex Bolcsesz Węgier pokonał parkur bezbłędnie i w najkrótszym czasie (56,73). Drugi był Niemiec Felix Hassmann na Chicca 31, a trzeci Wojciech Wojcianiec (niezrzeszony) na wałachu Quasi de Kergane.

Warszawskie zawody są ostatnią imprezą Ligi Europy Centralnej w skokach przez przeszkody, która wyłoni trzech najlepszych z tego regionu. Dostaną oni prawo startu w finałowych zawodach Pucharu Świata w amerykańskim mieście Omaha, stolicy stanu Nebraska (27 marca - 2 kwietnia). Oprócz czwartkowej dużej rundy do światowego rankingu FEI (Międzynarodowa Federacja Jeździectwa) zaliczony będzie także piątkowy konkurs z rozgrywką i niedzielne Grand Prix.

Poza skokami przez przeszkody, w ramach Cavaliady, rozegrane zostaną zawody w ujeżdżeniu, powożeniu i halowej formule WKKW.

Do niedzieli w hali Torwaru zaprezentuje się łącznie 124 zawodników z 15 krajów i 230 koni. Na nagrody przeznaczono 511 tysięcy złotych.

Wyniki czwartkowego konkursu szybkości (duża runda, 145 cm)
1. Gabor Szabo (Węgry/Timpex Bolcsesz) czas 56,73 2. Felix Hassmann (Niemcy/Chicca 31) 58,30 3. Wojciech Wojcianiec (niezrzeszony/Quasi de Kergane) 60,60