Haye - Bellew: Transmisja w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport

Sporty walki
Haye - Bellew: Transmisja w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport
fot. PAP

David Haye (28-2, 26 KO) kontra Tony Bellew (28-2-1, 18 KO) to walka, która elektryzuje wszystkich fanów boksu. Brytyjczycy nie szczędzili sobie ostrych słów, teraz w końcu zmierzą się w ringu. Transmisja walki Haye - Bellew i innych pojedynków gali w Londynie w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport.

Bellew rozpoczął wojnę na słowa w maju ubiegłego roku. Kiedy pokonał Ilungę Makabu (19-2, 18 KO) i wywalczył pas mistrza świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej, wyzwał na pojedynek Haye'a. Kilka miesięcy później, w październiku, niewiele brakowało, by w ruch poszły pięści... Tuż po walce 33-latka z BJ Floresem (33-3-1, 21 KO) obaj prawie się pobili.

 

- Wiem, że David, to jeden z najbardziej niebezpiecznych "ciężkich" na świecie, że bije mocno i jest bardzo szybki, że to naprawdę znakomity pięściarz z którym nikt nie chce walczyć, ale tym bardziej chcę go pokonać - stwierdził Bellew, dla którego będzie to debiut w wadze cięzkiej.

 

- Nie prosiłem się o walkę z Bellew. Myślę, że ona nie powinna mieć miejsca. To zbyt niebezpieczne. Sądzę, że w sobotę może wydarzyć się coś strasznego - straszył "Hayemaker".

 

W Londynie zaplanowano osiem pojedynków. Oprócz walki Haye - Bellew, kibice obejrzą także pojedynki Sama Eggingtona (19-3, 11 KO) z Paulem Malignaggim (36-7, 7 KO) o pas mistrza świata federacji WBC w wadze półśredniej, jak również Katie Taylor (2-0,  1 KO) z Moniką Gentili (6-6, 1 KO), która przegrała w przeszłości z Ewą Brodnicką (12-0, 2 KO) i Saszą Sidorenko (5-0, 0 KO).

 

Transmisja gali w Londynie w Polsacie Sport Extra od 19:00 i Polsacie Sport od 23:00. Komentują Janusz Pindera i Albert Sosnowski.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze