Piękny gol Mierzejewskiego na wagę trzech punktów (WIDEO)

Adrian Mierzejewski zdobył gola, dzięki czemu jego Al-Sharjah SCC wygrało z Al-Ittihad Kalba SC 2:1 w 21. kolejce ekstraklasy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Polak pojawił się na boisku po przerwie. Dla reprezentanta Polski był to 13. występ i trzecia bramka w obecnym sezonie.

Wychowanek Naki Olsztyn wszedł na boisku w 46. minucie, zmieniając Amera Bazuhaira. Polski pomocnik otworzył wynik spotkania w 64. minucie. Kapitan Al-Sharjah oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego, a piłka wpadła w samo okienko bramki gości.

Mierzejewski miał także swój udział przy zdobyciu drugiego gola dla gospodarzy. To po jego dośrodkowaniu piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca Al-Ittihad. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał na wapno. Z jedenastego metra nie pomylił się Gelmin Rivas.

Drużyna Mierzejewskiego z 20 punktami na koncie jest dziewiąta.

Al-Sharjah SCC - Al-Ittihad Kalba SC 2:1 (0:0)
Bramki: Mierzejewski 64, Rivas 84 (k) - Ciel 78 (k)