Puchar Świata: Polki daleko w Yangzhou, triumf Francuzki Brunet

Żadnej z polskich szablistek nie udało się awansować do czołowej "32" indywidualnego turnieju Pucharu Świata w chińskim Yangzhou. Wygrała Manon Brunet, która we francuskim finale pokonała niżej notowaną Sarą Balzer 15:7 i odniosła drugie zwycięstwo w tym cyklu.

Z biało-czerwonych najwyżej - na 36. miejscu - sklasyfikowana została Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa). W 1/32 finału przegrała ona z Azerką Sewił Buniatową 11:15.

Marta Puda (TMS Sosnowiec) zajęła 40. pozycję, a odpadła także w 1. rundzie turnieju głównego po porażce Francuzką Maliną Vongsavady 7:15. Z kolei Martyna Komisarczyk (AZS AWF Warszawa) uległa Amerykance polskiego pochodzenia Monice Aksamit 11:15 i uplasowała się na 42. miejscu.

Do głównej części zawodów, z udziałem "64" szablistek, nie zakwalifikowała się Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań); była 84.

W turnieju zabrakło kilku zawodniczek ze światowej czołówki, m.in. reprezentantek Rosji.