Była reprezentantka Polski kończy sportową karierę

Siatkówka
Była reprezentantka Polski kończy sportową karierę
fot. PAP/Tytus Żmijewski
Joanna Staniucha-Szczurek (z prawej) zagrała 104 mecze w reprezentacji Polski.

Siatkarka BKS Profi Credit Bielsko-Biała, która wystąpiła m.in. w 104 meczach reprezentacji, Joanna Staniucha-Szczurek kończy karierę. Po raz ostatni na parkiet wybiegnie 9 kwietnia. BKS podejmie wtedy u siebie Giacomini Budowlanymi Toruń – podał w środę klub.

Zawodniczka, która występuje na pozycji przyjmującej, jest jedną z siatkarskich ikon Bielska-Białej oraz Dąbrowy Górniczej. BKS był jej pierwszym profesjonalnym klubem. Z nim sięgała po największe klubowe sukcesy – w 2003 i 2004 r. zdobyła mistrzostwo Polski, w 2004 i 2006 r. Puchar Polski, a w 2006 r. Superpuchar. Z drużyną Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zdobyła w 2013 r. Puchar Polski i Superpuchar. W Biało-Czerwonych barwach wywalczyła złoty medal Letniej Uniwersjady w 2007 r.

 

Popularna „Stasia” zaczynała karierę w klubie Barnim Goleniów. Trenerzy szybko dostrzegli jej talent. Trafiła do SMS PZPS Sosnowiec, w którym szkolone były najlepsze młode siatkarki w Polsce.

 

W sezonie 1999-2000 r. BKS radykalnie odmłodził drużynę, sięgając po najlepiej rokujące zawodniczki z Sosnowca. Obok Staniuchy dołączyły wówczas m.in. Katarzyna Biel (obecnie Gajgał-Anioł) i Aleksandra Przybysz (obecnie Jagieło). Nieoczekiwanie bielszczanki sięgnęły wówczas po brąz.

 

W sezonie 2008-2009 zawodniczka przeprowadziła się do Dąbrowy Górniczej, gdzie występowała przez kilka kolejnych sezonów. W tym czasie klub osiągnął największe sukcesy. Zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski w 2013 r.

 

Przed obecnym sezonem Staniucha-Szczurek chciała zakończyć karierę, ale władzom BKS udało się ją nakłonić do powrotu do Bielska-Białej. Została kapitanem zespołu.

 

BKS w fazie zasadniczej zajął 7. miejsce. Aby je utrzymać, zmierzy się w play-off z Giacomini Budowlanymi Toruń. Rywalizacja w dwumeczu rozpocznie się 1 kwietnia w Toruniu. Spotkanie rewanżowe i ewentualnie „złoty set” odbędzie się 9 kwietnia w Bielsku-Białej.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze