Wielki klops Donnarummy. AC Milan zremisował z najgorszą drużyną Serie A

Rossoneri ostatnio radzili sobie przyzwoicie, wygrywając cztery z ostatnich pięciu ligowych spotkań i stopniowo zbliżali się do czołówki. Zawiedli jednak w kluczowym momencie tylko remisując z ostatnią Pescarą 1:1. Odskoczyła im więc Atalanta, która rozgromiła na wyjeździe Genoę aż 5:0.

Pescara szybko wyszła na prowadzenie po kuriozalnym samobójczym trafieniu Gabriela Paletty - fatalną wtopę zaliczył wychwalany pod niebiosa Gianluigi Donnarumma, który nie trafił w piłkę odbierając podanie swojego obrońcy. AC Milan wyrównał jednak jeszcze przed przerwą za sprawą Marko Pasalica. Przewaga gości była bezsprzeczna, a różnica w klasach obu zespołów aż nadto widoczna, jednak podopieczni Vicenzo Montelli nie potrafili jej udokumentować.

Milan traci więc dystans do strefy europejskich pucharów, może też stracić dystans do szóstego Interu. Zespołom z Mediolanu ucieka Atalanta, która rozbiła Genoę na Luigi Ferraris aż 5:0! Hat-tricka ustrzelił najlepszy strzelec zespołu Alejandro Gomez, a wydarzeniem meczu były z pewnością... dwie żółte kartki Mauricio Pinilli w ciągu minuty.

Swoje spotkania wygrywały Fiorentina, Crotone i Cagliari, które pokonało Palermo 3:1. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Thiago Cionek.