Hidalgo Oliva nie ma sobie równych w PlusLidze! Ma nieprawdopodobne statystyki

Siatkówka

Kubańskiego przyjmującego Jastrzębskiego Węgla - Salvadora Hidalgo Olivę bez dwóch zdań można nazwać najwartościowszym graczem sezonu zasadniczego PlusLigi. Doświadczony siatkarz może poszczycić się wręcz niewiarygodnymi statystykami.

Portal sportowefakty.wp.pl stworzył ciekawy ranking, który zawiera osiem kategorii najlepszych z najlepszych w Pluslidze na poszczególnych pozycjach oraz w indywidualnych dokonaniach. 31-latek w aż trzech z nich jest najlepszy. Hidalgo Oliva, który doprowadził swój zespół do gry o medale, w fazie zasadniczej PlusLigi był zdecydowanie najlepszym punktującym, ale również nie miał sobie równych w polu serwisowym oraz na przyjęciu.

Kubański przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, uzyskał kosmiczną liczbę punktów. Serwis sportowefakty.wp.pl precyzyjnie wyliczył, że podopieczny Marka Lebedewa zdobył aż 598 oczek. W tym aż 501 pkt. atakując. Dla porównania drugi w klasyfikacji atakujących, Damian Schulz z Lotosu Trefla Gdańsk zdobył 542 pkt., a trzeci Łukasz Kaczmarek z Cuprum Lubin "oczko" mniej. Polskie siatkarskie gwiazdy, czyli Dawid Konarski z ZAKSY zdobył 455 punktów, a z kolei Mariusz Wlazły z PGE Skry - 451.

Atomowy serwis, który jest popisowym elementem w grze Hidalgo Olivy przyniósł mu 71 punktów. Ponadto, Kubańczyk urodzony w Sankt Petersburgu zdobył aż 26 punktów blokiem dla swojego klubu. Na drugim miejscu w klasyfikacji zagrywających znajdują się ex aequo Thibault Rossard z Asseco Resovii i wspomniany wcześniej Wlazły. Obaj zgromadzili po 44 "oczka".

Spośród wszystkich przyjmujących PlusLigi bezkonkurencyjny po 30. kolejkach PlusLigi okazał się również kubański gwiazdor. Blisko dwumetrowy przyjmujący, który dołączył do Jastrzębskiego Węgla przed tym sezonem z saudyjskiego Al-Ahli Saudi Club w rankingu wyprzedził Wojciechów -  Żalińskiego z Cerradu Czarnych Radom oraz Włodarczyka z Indykpolu AZS Olsztyn.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze