MŚ w kolarstwie torowym: W sobotę bez sukcesów Polaków

Polscy kolarze torowi nie odnieśli w sobotę sukcesów w mistrzostwach świata w Hongkongu. W omnium19-letni Szymon Sajnok plasował się na półmetku na czwartej pozycji, ale ostatecznie zajął ósme miejsce.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rozpoczął starty od piątej lokaty w scratchu i trzeciej w wyścigu tempo. Medalowe szanse pogrzebał w trzeciej konkurencji - wyścigu australijskim, w którym dwukrotnie się przewrócił i został wyeliminowany we wczesnej fazie. W ostatnim starcie - wyścigu punktowym - nie poprawił już ósmej lokaty. Triumfatorem omnium został Francuz Benjamin Thomas.

Złoty medal w wyścigu na 3 km na dochodzenie zdobyła Amerykanka Chloe Dygert. Justyna Kaczkowska zajęła 11. miejsce, a Daria Pikulik - 24.

Ta ostatnia zawodniczka wystąpiła kilka godzin później razem z Nikol Płosaj w madisonie, po raz pierwszy w odmianie żeńskiej rozgrywanym w mistrzostwach świata. Polki nie ukończyły rywalizacji. Zwyciężyły Belgijki Lotte Kopecky i Jolien d'Hoore.

Mistrzem świata w sprincie został Rosjanin Denis Dmitrijew, pewnie pokonując w finale Holendra Harriego Lavreysena 2:0. Kamil Kuczyński i Rafał Sarnecki odpadli z rywalizacji dzień wcześniej w 1/16 finału.

W niedzielę, ostatnim dniu mistrzostw świata wystartuje pięcioro Polaków: Natalia Rutkowska w wyścigu punktowym, Kuczyński i Krzysztof Maksel na 1 km ze startu zatrzymanego oraz Alan Banaszek i Daniel Staniszewski w madisonie.