Absurd w Danii! Kibice rzucali w piłkarzy… martwymi szczurami

Skandaliczne zachowanie kibiców miało miejsce w Kopenhadze na derbowym meczu Broendby z FC Kopenhaga. W pewnym momencie kibice drużyny, w której występuje Kamil Wilczek zaczęli rzucać w piłkarzy martwymi szczurami.

Jak informują duńskie media wszystko zaczęło się w drugiej połowie. Jeden z zawodników FC Kopenhaga miał wykonać rzut rożny z narożnika umiejscowionego przy sektorze zajmowanym przez kibiców Broendby. Nagle w jego kierunku zaczęły lecieć martwe gryzonie.

- Wiadomo, że kiedy dochodzi do derbów, to atmosfera jest zawsze napięta. Grupy fanów rzucają na murawę różne przedmioty - to nic niezwykłego. W poniedziałek jednak nie były to kubki z piwem, ani zapalniczki – czytamy w duńskim tabloidzie ”BT”.

Wszyscy w stolicy Danii zastanawiają się w jaki sposób kibice wnieśli na stadion szczury. – Rzucanie piwem to dość często spotykane zachowanie, ale zdechłe gryzonie, to już krok za daleko – skomentował sytuację zawodnik gości, Benjamin Verbić, który podczas spotkania odkopnął martwe zwierzę. Słoweniec zdobył również jedyną bramkę w meczu, a FC Kopenhaga wygrała 1:0 i powiększyła swoją przewagę nad lokalnym rywalem do 13 punktów. Wilczek spędził na murawie 74 minuty.

Całej sprawie zapewne przyjrzy się komisja dyscyplinarna ligi, być może nie obejdzie się bez kar dla Broendby.