Walka Joshua - Kliczko przyniesie rekordowe zyski!

Sporty walki

Walka Anthony Joshua (18-0, 18 KO) - Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) przejdzie do historii brytyjskiego boksu pod względem finansowym. Według wstępnych wyliczeń, pojedynek wygeneruje około 50 milionów funtów przychodu.

Na Wyspach Brytyjskich galę z walką Joshua – Kliczko będzie można obejrzeć w systemie Pay-Per-View w cenie 19,99 funtów. Według dziennikarzy "The Sun", organizatorzy szacują sprzedaż transmisji na 1,5 miliona. To dałoby blisko 30 milionów funtów zysku!

 

Należy także pamiętać, że na Wembley pojawi się 90 000 kibiców. Biorąc pod uwagę, że bilety kosztują od 60 do 2200 funtów, zysk z ich sprzedaży powinien przynieść około 8 milionów.

 

Pojedynek zobaczą także miłośnicy bosku w innych krajach. W Niemczech zysk z transmisji, którą będzie można obejrzeć za pośrednictwem RTL, szacuje się na cztery miliony funtów. Do tego dochodzą Stany Zjednoczone, gdzie prawami telewizyjnymi podzieliły się Showtime i HBO, dające dwa miliony funtów. Transmisja do innych państw świata to kolejny milion, podobnie jak umowy sponsorskie i wpływy ze sprzedaży gadżetów.

 

Walka Joshua - Kliczko odbędzie się w sobotę. Transmisja w Polsacie Sport. Początek o godzinie 19:00.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie