Siatkówka

Mika zostaje w Lotosie Trefl Gdańsk

Duży wpływ na decyzję Nowakowskiego miał Andre Anastasi. Obaj świetne się znają. 29-latek miał okazję grać pod okiem włoskiego szkoleniowca, gdy ten prowadził reprezentację Polski w latach 2011-2013.

 

- Bardzo się cieszę, że znów będziemy razem pracować. Kiedy tylko dowiedziałem się, że jest szansa, by Piotr opuścił swój dotychczasowy klub, rozpoczęliśmy działania mające na celu sprowadzenie go do Lotosu Trefla. (…) Dla naszego klubu to bardzo wartościowe wzmocnienie - powiedział Anastasi na oficjalnej stronie klubu.

 

- Duży wpływ na moje przenosiny do Lotosu Trefla miała z pewnością osoba trenera Anastasiego. Perspektywa pracy z nim w ostatnich latach przyciągnęła do Gdańska wielu graczy i ja również cieszę się, że znów znajdziemy się w jednym miejscu. Świetnie wspominam naszą współpracę w reprezentacji Polski i jestem przekonany, że teraz również nasze relacje będą układały się wzorowo - wyjaśnił siatkarz.

 

O wyborze tego klubu zdecydowały także inne względy... - Moja żona pochodzi z Gdańska, a nie jest tajemnicą, że nasza rodzina niedługo się powiększy, więc przy planowaniu przyszłości brałem pod uwagę również ten aspekt. Gdańsk to zresztą piękne miasto, w którym wspaniale się żyje i w przyszłości właśnie tu chcielibyśmy osiedlić się na stałe - dodał 29-latek.

 

 

Nowakowski był siatkarzem Asseco Resovii Rzeszów od 2011 roku. W tym czasie wywalczył trzy mistrzostwa Polski. W swoim dorobku ma także między innymi mistrzostwo świata 2014 i mistrzostwo Europy 2009.