Bayern Monachium mistrzem Niemiec! Lewandowski znowu skarcił VfL Wolfsburg

Bayern Monachium pokonał VfL Wolfsburg aż 6:0 i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski, który tym samym wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców.

W przypadku zwycięstwa Bayern Monachium zapewniłby sobie piąte z rzędu mistrzostwo kraju. Przeciwnikiem było Vfl Wolsburg, które w ostatnim czasie bardzo pasowało "Bawarczykom". Po raz ostatni "Wilki" wygrały z niemieckim hegemonem w 2015 roku, a wcześniej - w 2009 roku. Drużyna, w której składzie znajduje się Jakub Błaszczykowski, w tym sezonie znajduje się w fatalnej dyspozycji - na cztery kolejki przed końcem miała zaledwa punkt przewagi nad strefą spadkową!

W piątek dziennikarze "Bilda" opublikowali listę piłkarzy, którzy powinni opuścić Bayern Monachium. Poza Philippem Lahmem i Xabim Alonso, którzy po sezonie zawieszą buty na kołku, znaleźli się na niej m.in. Arjen Robben, Franck Ribery oraz Arturo Vidal. Ciekawa była więc reakcja tych, którzy znajdą się w wyjściowym składzie. Znaleźli się w nim Lahm oraz Robben.

Bayern szybko wziął się do roboty. W dziewiętnastej minucie piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył David Alaba. Przed przerwą pokazał się jeszcze Robert Lewandowski. Najpierw strzelił gola po tym, jak piłkę na połowie Bawarczyków stracił Jakub Błaszczykowski (na drugą połowę nie wyszedł już na boisko), a następnie wykorzystał pasywność obrońców, którzy nawet nie spróbowali go zaatakować.

Lewandowski mógł skompletować hat-tricka, ale w 80. minucie trafił tylko w słupek. Jego strzał dobił Thomas Mueller. Wcześniej bramkę zdobył też Robben, a wynik na 6:0 dla Bayernu ustalił Joshua Kimmich.

Dwa gole Polaka oznaczają, że jest on aktualnie najlepszym strzelcem Bundesligi. Ma na koncie 29 trafień i o jedno wyprzedza snajpera Borussii Dortmund Pierre'a-Emericka Aubameyanga (28:27).

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 0:6 (0:3)

Bramki: Alaba 19, Lewandowski 36, 45, Robben 66, Mueller 80, Kimmich 85.

Wolfsburg: Casteels - Błaszczykowski (46 Vieirinha), Knoche, Rodriguez, Gerhardt - Luiz Gustavo - Didavi, Bazoer, Arnold, Horn - Gomez (79 Ntep).

Bayern: Ulreich - Lahm (71 Rafinha), Martinez, Hummels (69 Bernat), Alaba - Kimmich, Thiago Alcantara (65 Sanches) - Robben, Mueller, Coman - Lewandowski.

Żółte kartki: Luiz Gustavo.

Czerwona kartka: Luiz Gustavo.