Nice 1 Liga: Wymiana ciosów w Bielsku-Białej

W meczu 30. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zremisowali z GKS Tychy 2:2. Taki rezultat niezadowolił w pełni ani wciąż walczących o awans do ekstraklasy "Górali", ani niepewnych utrzymania piłkarzy GKS.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Już w 3. minucie efektownym strzałem popisał się Jakub Świerczok i dał prowadzenie ekipie GKS. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i przejęli inicjatywę. W 9. minucie Paweł Florek interweniował po strzale głową Bartosza Jarocha.

W 17. minucie zabiegi bielszczan przyniosły wreszcie powodzenie. Po pięknym podaniu Nermina Haskicia piłka trafiła do Łukasza Sierpiny, ten zszedł do środka i kapitalnym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza gości. Niestety, po dobrych dwudziestu minutach, wypełnionych szybką, ciekawą grą, tempo meczu wyraźnie spadło. Przeważali gospodarze, ale nie byli w stanie zmienić wyniku. Najbliżej był tuż przed przerwą Jaroch, ale przestrzelił w dobrej sytuacji.

W drugiej połowie na boisku początkowo nie działo się wiele. Nadal przeważali piłkarze Jana Kociana, ale nic z tej przewagi wynikało. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach starcie znów nabrało rumieńców. W 82. minucie rezerwowy Robert Demjan znalazł się w dogodnej sytuacji, ale strzelił w bramkarza.

W 88. minucie prowadzenie dość niespodziewanie uzyskali goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niezbyt silnym uderzeniu Mateusza Grzybka, do piłki dopadł Świerczok, trącił piłkę i zdobył drugą bramkę dla GKS. Gospodarze szybko odpowiedzieli: po dośrodkowaniu Pawła Moskwika, Haskić trafił do siatki rywali strzałem głową.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 2:2 (1:1)

Bramki: Sierpina 17, Haskić 89 - Świerczok 2, 87

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Robert Gumny, Jozef Piaček, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik - Bartosz Jaroch (79. Jozef Dolný), Łukasz Hanzel, Michał Janota (71. Adam Deja), Nermin Haskić, Łukasz Sierpina - Szymon Lewicki (71. Róbert Demjan)

Tychy: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Jaroslav Machovec - Jakub Kowalski (85. Maciej Mańka), Mateusz Mączyński (64. Seweryn Gancarczyk), Radosław Pruchnik, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz - Jakub Świerczok

Żółte kartki: Moskwik, Haskić, Hanzel - Boczek, Grzybek, Gancarczyk