Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W pierwszym półfinale PLK dojdzie do ekscytującego starcia Stelmetu BC Zielona Góra z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. Jak zagrają mistrzowie? Czy ostrowian stać na niespodzianki? Pierwsze odpowiedzi da już piątkowe starcie. Transmisja meczu Stelmet BC Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. od 17:30 w Polsacie Sport.

Trener Artur Gronek ma w tym sezonie naprawdę wielu zawodników gotowych do gry na najwyższym poziomie – może skorzystać nawet z jedenastu, z czego aż sześciu grało już w reprezentacji Polski! Co najważniejsze, każdy z nich może być kluczowy i wnieść coś do ostatecznego wyniku – zbiórkę, asystę, czy punkty. Żaden inny zespół nie ma takich możliwości manewru i zmian taktycznych w trakcie spotkania. Mimo że Stelmet w tym sezonie nie jest absolutnym dominatorem, to nie można zapominać o doświadczeniu tego zespołu i sukcesach w ostatnich latach. „Nie lekceważ serca mistrza” - słynne powiedzenie Rudy’ego Tomjanovicha może sprawdzić się także w przypadku klubu z Zielonej Góry.

 

Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego czeka na wielki sukces od 2002 roku, kiedy to sięgnął po brązowe medale. Teraz ma szansę nawet na przebicie tego wyniku, chociaż wiadomo, że nie będzie to łatwe do wykonania. Po zmianie szkoleniowca na Emila Rajkovicia i korektach w składzie BM Slam Stal gra jednak świetnie. Trzon drużyny stanowią Aaron Johnson, Marc Carter oraz Shawn King, którego trenerzy wybrali nie tylko do najlepszej piątki rozgrywek, ale uznali go też za MVP sezonu! Ta trójka już nie raz udowodniła, że potrafi decydować o wynikach spotkań. Są doświadczeni, skuteczni (14/19 za trzy Cartera w ćwierćfinałach!) i pewnie siebie. Czy wystarczy to do sprawienia niespodzianki?

 

Terminarz:

mecz 1: Stelmet BC - BM Slam Stal, 19 maja (piątek), godz. 17.30 – transmisja w Polsacie Sport
mecz 2: Stelmet BC - BM Slam Stal, 22 maja (poniedziałek), godz. 17.30 – transmisja w Polsacie Sport
mecz 3:
BM Slam Stal – Stelmet BC, 24 maja (środa), godz. 17.30 – transmisja w Polsacie Sport Extra
ew. mecz 4:
BM Slam Stal – Stelmet BC, 26 maja (piątek), godz. 17.30 – transmisja w Polsacie Sport
ew. mecz 5:
Stelmet BC - BM Slam Stal, 29 maja (poniedziałek), godz. 17.30 – transmisja w Polsacie Sport

SA, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze